ainakin nämä tulee mieleen:
ygrexe, Wind-Tiedottaja, Vista fani, f.e. derzinski, Pentti Nelonen
Oliko muita? Jotain historiallisia yli kymmenen vuoden takaisia keräilynikkejä? Ylläpidossa varmaan tiedettäisiin mutta sielläkin jo varmaan vaihtunut monta työntekijää Penan aikana.
ygrexe, Wind-Tiedottaja, Vista fani, f.e. derzinski, Pentti Nelonen
Oliko muita? Jotain historiallisia yli kymmenen vuoden takaisia keräilynikkejä? Ylläpidossa varmaan tiedettäisiin mutta sielläkin jo varmaan vaihtunut monta työntekijää Penan aikana.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Niitä Pentin nikkejä on niin paljon ettei niitä kykene enää muistamaan ;D
sulla on rapiat puolimiljoonaa postausta palstalla..tekee viiskyttuhatta vuoteen..4200 kuukauteen..136 vuorokauteen..5 tuntiin. 136 viestiä vuorokaudessa on sattumalta keskimäärin tälle palstalle jätettyjen, Mikrosoftin tehtaan vastaisten ja satojen miljoonien tyytväisten Mikrosoftin tehtaan täydellisten tuotteitten käyttäjien vastaisten viestien lukumäärä. Aikamoinen yhteensattuma sekin!
"rapiat puolimiljoonaa postausta palstalla"
jopa vitsin murjaisit.
Sitäpaitsi 1/3 postauksista on Linux-palstoilla tai jossain muualla kuin täällä että älähän selitä kakkia.
Pentin kyllä tunnistaa. Asiat eivät ikinä liity varsinaiseen tietotekniikkaan vaan pelkkään trollailuun, ei ole ikinä auttanut ketään missään asiassa esim. aloittelijat palstalla.
Teemana aina jenkit, kommunismi, olemattomat autot ja rahat..
Olet näköjään aivan uusi tällä palstalla, Pentti Nelonen tekee elämäntyönsä tällä palstalla ja on ainakin linuks piireissä nimimerkki jota kommentoidaan paljon.
Pentti Nelonen nimellä kirjoittaa tietysti muutkin, myös minä olen kirjoittanut joitain älyttömyyksiä sillä pellenimimerkillä mutta siitä on jo aikaa.
PS.
Jos uskot että Pentin ameriikka ihannointi on totta, niin minut voit jättää pois laskuista jo oman nimimerkkini takia.
Pentti machoilee palstalla mutta lieko silti joraavan DTM:ssä täydessä varustuksessa?
http://www.lesliehall.com/leslieandthelys/photogallery/Picture1914.jpg