Onko Kuhmo niin saamaton paikka ettei ole aidattua koirapuistoa.Kajaanissa monia ja hyvin toimii. Vaikutusvaltaiset ihmiset toimimaan! Ei tarttis valitella sontamääristä kulkureiteillä.
Koirapuisto
Hiipo
8420
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
mene metsään rakkinesi.
Sinneppä,sinne,kaikilla ei mahdollisuuksia,mut koiruuteni kans on. saitko kuonolles,hau?
Koiraverollahan niitä aitauksia saisi.
Ja työttömille hetkellisesti töitä,eikä jokunen verkkoaita voi maksaa niin paljo ettei sais hankittua kaupunki. Kyllä turhuuteempaanki löytyy.
työttömät nyt ei jaksa paskoja puhdistaa omista firmoistaan,sama lika vuodesta toiseen nurkissa
No eihän niitä sontia sieltä puistosta kerää ku ite omistaja pussiin ja vie ne sinne kuuluvalle paikalle,tyhymä. Aidan rakentaminen on vaa kysymys ja minne ja kaikkien haukkujen omistajien keskeisyyteen!!!!!!!!
Oon ihan samaa mieltä, että koirapuistolle ois tilaa ja tarvetta. Oon miettiny sitä jo monta vuotta.
Olen kuullu valituksia paskasta esim. Peuranpolulla. Kyllä kamarimusiikkilaisia passataan, mutta koiraihmisille ei varoja helly pikkuaitauksen tekoon. T. kahden ison koiran omistaja
Kuhmon taajama on aika iso. Montakohan aitausta tarvitaisiin koiranpaskoja varten. Koiravero päälle ja paska-aitaus Tönölään.