Jämsän seutu uutisoi 24.1! Kaupungin maksettava lisää korvausta kyytien vähenemisestä!!! Pöyristyttävää, että kehtaavat. Yritysriskiin sisältyy riski toiminnan lisääntymisestä tai vähenemisestä samoin käy ajotulojen. Maksaisiko Med Group kaupungille, jos ajot olisivat lisääntyneet???
Sanokoot sopimuksen irti, jos ei yrittäminen kiinnosta. Jämsään kyllä tulijoita on muualtakin, kuin Med Groupista.
Kilpeläinen lupaa taas lisää rahaa, mitenkäs muuten kun ei asioista mitään ymmärrä. Nyt Kilpeläinen ja kaupungin johtoporras järki käteen, eikä lisää rahaa Med Groupille! Yrittävät kepillä vaan jäätä!
Med Group Jämsä yrittää rahastaa!
6
859
Vastaukset
- Talousnero
Med Group:n toiminnan mittasuhteet Med Groupin kotisivuilta!
Med Group on eräs Suomen johtavista ensihoito- ja sairaankuljetuspalveluiden tuottajista. Vastaamme yli 294 000 suomalaisen asukkaan ensihoitopalvelusta kokonaisvastuullisesti.
Yrityksessämme työskentelee yli 400 terveydenhuollon ammattihenkilöä yli 30 toimipisteessä.
* Toimipisteet
* Akaa
* Hamina
* Hankasalmi
* Haukipudas
* Hausjärvi
* Heinola
* Jyväskylä (Tikkakoski, Vaajakoski)
* Joensuu
* Jämsä
* Karkkila
* Kemi
* Kemiönsaari
* Kempele
* Kotka
* Kuusamo
* Laukaa
* Leppävirta
* Oulunsalo
* Oulu
* Rovaniemi
* Parkano
* Tervola
* Tornio
* Turku
* Tuusula
* Urjala
* Virrat
* Yli-Ii
* Ylöjärvi
Palvelemme seuraavia sairaanhoitopiirejä:
* Helsingin ja Uudenmaan sairaanhoitopiiri
* Etelä-Pohjanmaan sairaanhoitopiiri
* Kanta-Hämeen sairaanhoitopiiri
* Keski-Suomen sairaanhoitopiiri
* Kymenlaakson sairaanhoitopiiri
* Lapin sairaanhoitopiiri
* Länsi-Pohjan sairaanhoitopiiri
* Pirkanmaan sairaanhoitopiiri
* Pohjois-Pohjanmaan sairaanhoitopiiri
* Pohjois-Savon sairaanhoitopiiri
* Varsinais-Suomen sairaanhoitopiiri
Med Group haluaa nyt rahastaa Jämsää vellovan julkisuuden kustannuksella! Ei mitään rahaa, sisältyy yritysriskiin! Yrityksen pitää ensin karsia kulujaan menoja vastaavaksi, ennen kuin tekee muuta ratkaisevaa.- Anonyymi
kommenttia ovat täyttä asiaa, ei kai yhtä yritystä kunta voi ryhtyä tukemaan? Sitten toinen juttu: joko Kilpeläinen taas on ilmoittautunut maksumieheksi veronmaksajien rahoilla?
- mrrrr mrrr mrrr
kirjoitti:
kommenttia ovat täyttä asiaa, ei kai yhtä yritystä kunta voi ryhtyä tukemaan? Sitten toinen juttu: joko Kilpeläinen taas on ilmoittautunut maksumieheksi veronmaksajien rahoilla?
Asiasta ei edes neuvottella vaan verovaroilla maksetaan mitä maksaa kuuluu.
Tarvis joskus etsiä maksajaa kilpiläisklaanista. - Iloinen veronmaksaja
mrrrr mrrr mrrr kirjoitti:
Asiasta ei edes neuvottella vaan verovaroilla maksetaan mitä maksaa kuuluu.
Tarvis joskus etsiä maksajaa kilpiläisklaanista.Pers´aukinen Jämpseä voisi antaa kaupungin loputkin rahat suosiolla Medikrupille tai jollekin muulle yksityiselle lääkärifirmalle. Ne ymmärtää paremmin rahan päälle kuin yksikään vekkuleista tilaajapoijista.
Voisko vaikka Paakkanen tehdä asiasta valtuustoaloitteen? Ennakkoluulottomalla aloitteella vois olla mielenkiintoinen vaikutus edessä olevien eduskuntavaalien kuskusteluihinkin. - koskelaanen
Iloinen veronmaksaja kirjoitti:
Pers´aukinen Jämpseä voisi antaa kaupungin loputkin rahat suosiolla Medikrupille tai jollekin muulle yksityiselle lääkärifirmalle. Ne ymmärtää paremmin rahan päälle kuin yksikään vekkuleista tilaajapoijista.
Voisko vaikka Paakkanen tehdä asiasta valtuustoaloitteen? Ennakkoluulottomalla aloitteella vois olla mielenkiintoinen vaikutus edessä olevien eduskuntavaalien kuskusteluihinkin.täytyyhän lähmääkin lypsää päivittäin, miksei jämsän kaupunkiakin..........
- kilpailutus?
Minkäs sille mahtaa sen kun maksaa vaan. Jos sopimus on niin tehty. Tulikin mieleen - onkohan se Yhtiö maksanut kaupungille sitä välinevuokraa ollenkaan, onhan tässä kohta puoli vuotta (400 000 ?) välineet olleet vuokrattuna. Voisko joku kertoa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1723375Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3732161Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii542097- 421988
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321481Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931241- 541203
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul3941091Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1151015- 46889