Hei! Kumpaa paikkaa suosittelette enemmän parille vähän päälle parikymppiselle tyttelille Hurghadaa vai Sharm el Seikhiä? Siis, kummassa mielessänne enemmän tekemistä ja viihtyisämpää, kumpi on isompi paikka jne.. Kertomuksia otetaan myös vastaan mielellään! :)
Kumpi parempi paikka??
Ullupullu
5468
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Itsehän kannatan Hurghadaa. Olen sielä jo 2 kertaa käynyt ja parin viikon päästä uudestaan! Hurghada on isompi paikka kuin sharmi ja hurghadassa enemmän tekemistä ja baareja jne. Hurghadassa voi tehdä paljon retkiä esim. snorklaus reissun, joka paikalliselta maksaa 20 € ja on ihan sama reissu kuin oppailta jonka hinta on 40-60 €. Millon olisitte lähdössä ^^ ?
joskus keväällä, maaliskuussa varmaan. en osaa vielä sanoa.. jos oikein hyvä tuuri lomien suhteen käy niin jo helmikuun lopussa. Hyvää matkaa sulle! :)
keskustelu samasta:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9602593
Sharmissa olimme. Kyllä siellä viikon oli, mutta tuskin toista kertaa menemme. Reissu onnistui, mutta Sharm ei ollut meidän juttu. Kukin tyylillään!
käynyt 2 kertaa ja 1 kerta Sharm.Itse tykästyin enempi Hurghadaan,,,,,,,,,,,,,,,,uus matka sinne suunitteilla nyt keväällä