Fuengirolaan lokakuussa

FUENGIROLArocks

Ollaan suunnittelemassa matkaa Fuengirolaan lokakuun lopulla. Päivämäärä 22.10 - 29.10-11 ja lennot on jo katsottu, muttei varattu. Millainen sää siellä on tuohon vuodenaikaan? Eli sataako vai paistaako? Entä minkälaista vaatetta mukaan? Shortseja vai farkkuja? Ja katsooko ihmiset pyörein silmin jos ottaa aurinkoa uima-altaalla tuohon vuodenaikaan? Olis kiva tietää. Ku netistä katsoo keskilämpötiloja ne näyttää suunnilleen 22 astetta. Onko yöt kylmiä? Kun oltiin viime helmikuussa ja mittari näytti 17 ja paikalliset kulkivat untuvatakeissa.... Että... Hmm. Eli tarkeneeko shortseissa ja t-paidassa vai tarvitaanko hupparia jne..?
Kiitos vastauksista (jos niit ees tulee :D:D) ja anteeksi sekanen teksti ! :)))

3

635

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • renfe

      Olin marraskuun ensimmäisen viikon 2010 Fuengirolassa. Aurinkoista ja lämmintä oli koko viikko. Malagassa mittari näytti päivällä 25 astetta. Illalla pitkähihaista päälle. Olen useana vuonna ollut nimenomaan lokakuun viimeisen viikon siellä. Yleensä on ollut lämmintä. 2009 kyseisellä viikolla oli sadekuuroja parina päivänä.

    • Ip 68

      voi olla kylmääkin aj sateista ilmoista ei aina tiedä , mutta talvikuukausi se marrasuu on Espanjassakin

    • IP 68

      siis hotellin umaaltaala voit ottaa aina aurinkoa kun tarknee voi olla tuulista mutta suojaisessa paikassa tarknee , tosin tuuli voi viedä tavaroita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      108
      6927
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      95
      4441
    3. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      48
      3846
    4. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      48
      3522
    5. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      51
      3518
    6. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      189
      3465
    7. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      24
      2969
    8. Nainen vinkkinä sulle!

      Jos laitat selvän tunnisteen niin kutsun sinut n*ssittavaksi.
      Tunteet
      67
      2674
    9. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      47
      2507
    10. Hei seksikäs

      Upottava katse sinulla ja tiedät sen.
      Ikävä
      13
      1904
    Aihe