Mannerheimin veljeilleen sakasalaisten kanssa ! Luepa kyrpälyytikko historia uudelleen ! Sattui nimittäin niin että presidentti Ryti teki ns. Ribbentrop-sopimuksen jotta Suomi sai aseapua neuvostopunikkeja vastaan !
Rytikin allekirjoitti sopimuksen siksi että muita vaihtoehtoja ei ollut !
Sinä sinun sukusi kuulu punikeihin ja käpykaartilaisiin joten pidähän pienempää mekkalaa asioista
joista et mitään ymmärrä ! Joko äitisi on lopettanut huoraamisen ja sinä akkasi pieksämisen ?
Rytikin allekirjoitti sopimuksen siksi että muita vaihtoehtoja ei ollut !
Sinä sinun sukusi kuulu punikeihin ja käpykaartilaisiin joten pidähän pienempää mekkalaa asioista
joista et mitään ymmärrä ! Joko äitisi on lopettanut huoraamisen ja sinä akkasi pieksämisen ?
Vastaukset 22
Vanhimmat
Ruotsalainen historioitsija Peter Englund on kiinnittänyt huomiota natsijohtajien ristiriitaiseen persoonallisuuteen. Useat heistä olivat ihmisvihaajia, joiden oli hyvin vaikea käyttäytyä luontevasti ihmisten seurassa. Tämän he korvasivat läheisellä suhteella eläimiin.
Mutta Suomen valtio veljeili. Suomalaiset olivat Aatun juoksupoika isossa mielettömässä operaatiossa.
Heh-heh-heh-heh-heh.
Nauretaan kaikki yhdessä Suomen typerille poliitikoille ja sotaherroille.
Heh-heh-heh-heh-heh-heh.
Nauretaan kaikki yhdessä typerille nykysuomalaisille, joilla ei ole selkärankaa tunnustaa tosiasioita.
Heh-heh-heh-heh-heh-heh-heh.
sinun puutteellinen historiantuntemuksesi.
hoh hoh hoh.
http://en.wikipedia.org/wiki/Axis_powers#Co-belligerents
hoh hoh hoh.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Välirauhan_aika
Hih hih hii
niin kerropa näin jälkiviisaasti mikä olisi ollut vaihtoehto siihenaikaan?
Natsi-Saksa-kysymys on kiusallinen nykyisille eläinoikeusaktivisteille. Kansallissosialismin luontokäsitys onkin epäilemättä kivulias niille ihmisille tai ideologioille, jotka pitävät kasvissyöntiä ja eläinten oikeuksien tiedostamista merkkinä omasta moraalisesta ylemmyydestään. Ajatushan on tarkalleen sama kuin natseillakin
http://en.wikipedia.org/wiki/Axis_powers#Co-belligerents
Hih hih hii
sakujen kanssa?
Liittyykö se jotenkin minuun?
Heh heh heh heh.
mihin ryssien kanssa veljeily ja kaikkeen suostuminen johti.
Tämän vaan toiset tietoisesti unohtavat tai märkäkorvat eivät ole kuulleetkaan.
Muistetaan nykyään vaan pahasta mutta sai se aikaan paljon hyvääkin sen ajan ihmisille joilla ennen tätä ei ollut mitään muuta kuin 1 Maailmansodan runnoma maa ja kovat rauhanehdot,Natsi aate sai aikaan teollistumisen ja tavallisen ihmisen vaurastumisen,mikä parempi tapa saada uskollisia kannattajia kuin antaa heille elämä jonka tappio sodassa vei...
jäähä teollistumiset vähemmälle. Katohan nyt minkälaiseksi kaatopaikaksi maapallo on muuttunut muutamassa kymmenessä vuodessa., kun ahneet ihmisporsaat jylläävät. Paljon parempi olisi ollut vaan vaikkapa jatkaa kreikkalaisten suurten ajattelijoiden linjalla. He hakkaavat nykyajan apinan totaalisesti älykkyydessä. Eivätkä sen kummemmin pelänneet susia eivätkä laijoniakaaan, kuten nykyajan maalaisapinat.
kunnon velanottoa EU:n piikkiin.
entisajan suurista ajattelijoista (mm Aristoteles, Sokrates jne..), enkä nykyajan metsästystä harrastavista pallinaamapoliitikoista. Aristoteleen aikana täälläpäin hyvä jos erotettiin neliö ja ympyrä toisistaan.
Ei veljeilyä Saksan kanssa -> veljeily Neuvostoliiton kanssa?
Heh heh heh heh
vaihtoehdot peräti vähiin, ei löytynyt yhtäkään.
ei kaikki nykyäänkään erota niitä.
Meillä täällä sen sijaan ymmärretään geometrian päälle.
ehti jo vastata kysymykseesi.
http://yle.fi/elavaarkisto/?s=s&g=1&ag=6&t=239&a=376
http://www.mannerheim.fi/06_vsota/s_suhsak.htm
tosta susianalyytikon kirjoituksesta (edes kerran), mutta pitihän senn mäntin tohonkin toi susipelko ja oma maalaisten pelkonsa saada ympättyä... *huokaus*