Matka varattu pääsiäiseksi New Yorkiin, ja hotellina kyseinen Hampton Inn. Onkohan kellään omakohtaista kokemusta hotellista, Tripadvisorissa suitsutetaan ainakin kovasti! Myös vinkit esim. hotellin lähellä olevista ravintoloista yms. ovat tervetulleita!
The Hampton Inn Times Square North
3
509
Vastaukset
- matkailija-x
Olin kuullut hyvää Hampton Innistä Sohossa, joten varasimme sieltä huoneen toissa kesänä. Hotelli kuitenkin vaihtui, kun saimme läheltä vielä paremman hotellin edullisemmin. Nyttävät olevan siistejä turistiluokan hotelleja.
Columbus Circlellä on ainakin Landmark, jonka Tribecan sisarravintolassa olen syönyt maittavan illallisen. Kuuluisa Carnegie Deli on myös lähistöllä, pastramileivästä riittää kahdelle lounaaksi. 46. katu 8. ja 9. Avenuen välillä tunnetaan nimellä "Restaurant row". John's pizzeriaa 44. kadulla, 8. ja 7. avenuen välissä ja sen sisaravintolaa Bleecker streetillä pidetään yhtenä New Yorkin parhaista pizzerioista (asiasta käydään toki ikuista kädenvääntöä mikä oikeasti on New Yorkin paras pizzapaikka...)
Metrolla liikkuu niin nopeasti, että ihan hotellin tuntumaan ei joka ilta tarvitse jäädä syömään. Esim A- ja C-junilla voi ajaa vaikka Canal Streetille, läheisellä West Broadwaylla on monta hyvää ravintolaa. Erityisesti mieleeni on jäänyt Novecento, jossa hyvän ruoan lisäksi oli mahtavat Mojitot.
Noilla junilla pääsee myös West Villageen ja Meat packing districtille, joissa on lukemattomia ravintoloita. - matkailijatar2
Olen ollut 2 kertaa Hampton Inn-ketjun hotellissa Manhattanilla (SoHossa) ja tykkäsin. Ketjun hotellit ovat suht samanlaisia, joten varmasti on ihan hyvä myös Times Squarella. Hotellimme oli tuolloin (2009) vain kahden tähden hotelli, koska silloin siellä ei ollut vielä baaria eikä ravintolaa, mutta huoneet olivat kuitenkin kuin neljän tähden hotellista, modernit ja siistit. Huoneen hintaan kuuluva aamiainen on kiva lisä. Tarjolla on (tai oli ainakin silloin) myös suomalaista miellyttäviä vaihtoehtoja, kuten tuoreita hedelmiä, hieman "tummempia" kokojyvämuroja, kolmea erilaista kahvia yms.yms. Tietenkin löytyi myös muffinsia ym. pullaa ja suolaista lämmintä, kuten munakasta ja pekonia, joten jokaiselle on tarjolla varmasti jotakin, jolla päivän saa mukavasti käyntiin. Ihanaa matkaa!
- fyifyifyi
Kun varaa New Yorkista hotellia, on syytä tarkistaa, onko siellä havaintoja luteista. Bedbugs rekistereitä löytyy pari googlettamalla. Asiasta voi olla kommentteja myös esim. Tripadvisor-palstalla. Lisäksi on syytä ottaa tosissaan ohjeet siitä, miten huoneen lutikkapitoisuss tarkistetaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on636783- 686772
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1465434Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist504473En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204089Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53640- 373218
- 283143
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris712758Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....
Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta402259