kadonnut
mut,missä on Adaflink ??
kaipaavalespokaveri
15979
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
ärsyttävä Suomen vittumaisin akka,olisko suljetulla?
Muutama yö ja hauskuus alkaa.
Päätösvääristymät paukkuu ja todistajia tulee panamaa myöten.
Vangitaanko hanski oikeuden päätteeksi, on viela 50-50
... nyt ehdi seurustella, kun pitää koota lisäaineistoa yhden sekoboltsin viimepäivien sekoiluista.
Ja mitaan ette voi ...
Tuliko ihan kotiin häiriköimään, sullahan on se koira pääsikö edes puremaan "munista" ?
Pakkohoitoon koko 627
kyllä toi häirikkö vielä saadaan oikeuteen ja tuomiolle.
Mielisairaala paras paikka. Itselleen ja muille vaarallinen.
... oli kävässyt. Koira olis ukolleni ilmassu, että joku on liian lähellä "tiiliseinää". Clusohan kysy syksymmällä, jotta onko Adan tiiliseinä kunnossa (kannattas clusonkin ihan oikeesti valita sanansa vähän tarkemmin). Rontti on kait kattonut osoitteeni mukaisen näkymän kuukkelista. Ei sen kummempaa.
En ollut yöllä kotona, koska olin lehtilenkillä. Pakkasta oli sen verta paljon, että jouduin työkaverin (koiran) jättämään kotio. Vähän sitä ketutti, kun käytiin vaan pieni pisilenkki ja sitten se ei päässytkään mukaan.
Ja toisekseen tollasen sekoboltisn takia mä en koskaan pilaisi hyvää nuorta työkoiraani. Tekisin ihan kaikkeni, ettei se koira pääsisi kiinni.
Ja mitaan ette voi...
... alkuviikosta jo mietin, että vedän jutun pois poliisilta, koska heppu (cluso) on ollut hiljaa jo jonkin aikaa. Ajattelin, että tilanne on rauhoittunut. En ole saanut enää niitä seksin nälkäisten ukkeleiden puheluitakaan (johtuu ehkä siitä, että itse olen ottanut noiden forumien ylläpitoihin yhteyttä ja pyytänyt poistamaan asiattomuudet). Muutamassa sähkärissä jotkut esittelee pallejaan ja "melansa" pituutta jopa kuvin, mutta en niistä niin piittaa.
Sitten tuli se cluson "saatanan huora" - viesti forumille ja silloin päätin, että taivas saa tippua niskaani, mutta vien asian loppuun asti ihan niin pitkään, kuin vaan henki mussa pihisee.
Ja mitaan ette voi...
Siis onko sinun nimimerkkiäsi nyt haukuttu vai sinua oikeana persoonana?
Ja millaista faniklubia oikein odotat saavasi, kun olet täällä aukonut päätäsi vuositolkulla winkkarista?! Että kato vaan peiliin, jos alkaa turvattomuus pelottaan. Joku elämän murjoma capitaano voi ihan hyvin "poiketa kahveella" tai "ajaa vähän huolimattomasti tiellä."
Ja mitaan et voi...
Viestisi on laiton uhkaus. Sitä ei lainausmerkit tai tai verhotut sanonnat naamioi muuksi.
Vaikka nykyinen lainsäädöntö tai ainakin sen tulkinta uhkauksista on aika löperöä, kannattaa laittomaan uhkaukseen aina reagoida.
Pistäppä Ada tuo uhkaus tiedoksi poliisille. Saataisiin taas yksi häiriintynyt ruotuun.
... vastasin aiheeseen, jonka joku oli aloittanut. Nuo vastaukseni eivät liittyneet mitenkään clubiin. Et kait sitten lukenut yhden sekoboltsin juttuja täältä viime keskiviikolta? Siinä uhkailtiin poliisia, joka halusi kuulla yhtä hemmoa Lahdessa (ei ole capitaano). Tämä hemmo sitten poltti kääminsä tästä poliisin kutsusta saapua kuultavaksi Lahteen niin paljon, että varmasti perästä kuuluu. Ne viestit on poistettu ja niitä tänne en siksi laita. Jos sinä pidit niitä hienoina (viitattiin muun muassa eräisiin koulusurmiin), niin ei voi kun toivoa, että löydät avun mahdollisimman nopeasti.
Kun nyt kuitenkin otit puheeksi tuon clubin tässä ketjussa, niin sanompa seuraavaa. Vuonna 2005 kerroin jo, että clubin toiminta haiskahtaa vahvasti pyramidipeliltä. Kaikki se minkä olen clubista kertonut on tullut pitämään paikkansa. Jos sinä et totuutta hyväksy niin luonnollisesti pidät minua "haittana" ja paskanjauhajana.
Ja mitaan ette voi...
"Viestisi on laiton uhkaus. Sitä ei lainausmerkit tai tai verhotut sanonnat naamioi muuksi."
Miten se nyt voi olla uhkaus, jos arvuuttelee nettikirjoittelusta vittuuntuneiden henkilöiden mielentilaa? Enkä ole sijoittanut Wincapitaan penniäkään, mutta moni muun on ja niistä jotkut voivat hakea syyllistä omaan tilanteeseensa kaikkialta.
"Pistäppä Ada tuo uhkaus tiedoksi poliisille."
Mitä vittua!? Pyydät siis nimimerkkiä ottamaan yhteyden poliisiin!! Oletko jossain psykoosissa?
hahahahaha!
Mies on hyvän näköinen, ei hyvä.
Ja sen huomaa.
... nyt oikeesti skarpata.
Ja mitaan ette voi...