aika helvetillisen kokoinen alue.
Ikeaako ne mittailee lavolan montun kupeella?
...........
91009
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Uusi 12000 katsojaa vetävä jäähalli sinne on tulossa..Ja tietty osittain venäläisrahoitteinen.SaiPasta uusi KHL jäsen 2012
ku jusan grillin uusin toimipiste
Nyt on rakennustyömaan kyltti tuotu tontille.
Minä veikkaan Bauhausia. Bauhausinhan piti alun perin tulla Myllymäkeen Hanhijärven tien risteykseen. Tontti kai olikin liian pieni ja Puukeskus siirtyy siihen. Ihmeen salamyhkäistä touhua joka tapauksessa, luulisi että asiasta tiedotettaisiin. Ikea se tuskin on, joten Bauhaus taitaa olla todennäköisin vaihtoehto.
Siis eikös se Bauhaus nyt sitten tule Myllymäkeen? Ainakin lähistön rautakaupan myyjä väitti kivenkovaan Bauhausin tulevan Hanhijärven tien varteen ja kai he tietävät kun samalla alalla kerran ovat?!
Uppia...
Joutsenon ( Lappeenrannan) ja Imatran rajalla olevalle peltoaukealle 6-tien varteen.
Tuo nyt olisi todella tyhmä paikka IKEA:lle, koska se sulkee esimerkiksi kymenlaaksolaiset ja ehkä Mikkelin seudun asiakkaatkin käytännössä pois kuvioista. Kuka hullu lähtisi Kouvolan tai Kotkan seudulta köröttelemään, kun PK-seudulle olisi lyhyempi matka. Ja paremmat tiet.
Selkäharju olisi täysin optimaalinen paikka, koska se palvelee kolmea maakuntaa venäläiset päälle.
Jos Selkäharju ei onnistu, niin sitten Lappeenrannan pitää tehdä kaikkensa, että homma onnistuu esimerkiksi Lavolaan tai muualle läntiseen Lappeenrantaan.
Ja muutenkin olisi täysin idioottimaista keskittää kaupungin kehitys jonnekin Imatran kulmille. Täysin ääliömäistä toimintaa lappeenrantalaisten näkökulmasta.
mun bordelli sinne nousee