Venetsian lomalla ensi kesänä olisi kiva tehdä päivän reissu San Marinoon. Onko se yleensä mahdolista mieluiten julkisilla kulkuneuvoilla? Osaisiko joku neuvoa tai onko jollakin omakohtaisia kokemuksia?
Venetsiasta San Marinoon
1
664
Vastaukset
- paa-wi
Venetsiasta löytyy useampia hyviä junayhteyksiä Riminiin, muutama suora junayhteyskin, esim. Intercity 613 lähtö Venezia S. Lucia 07:15 - tulo Riminiin 10:38. Riministä on jo lyhyt bussimatka rautatieaseman edestä, kannattaa tulla pysäkille vähän aikaisemmin kun paikkavarausta bussiin ei ole. Busseja noin tunnin välein.
Junamatka Intercity junalla maksaa 24,50 euroa. Jos lähtöön on 2-3 kuukautta, kannattaa ostaa junalippu netin kautta, tällöin saa sen helposti tarjoushintaan alk. 12 euroa (MINI). Bussi maksaa 8 euroa.
Junamatkan voi tehdä myös paikallisjunakalustoa käyttäen, jolloin hinnaksi tulee 14 euroa (vaihtoyhteydet Bolognan kautta). Bologna on muuten todellakin näkemisen arvoinen paikka, kannattaa pysähtyä.
Junalippujen nettiostokset/ varaukset (vain pikajunia ajatellen) http://www.ferroviedellostato.it/homepage_en.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 542748
- 612591
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p302108- 631887
- 551855
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa331592Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41935Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit111857Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.123839Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit37814