no

mitäs mieltä ootte hyppyrinenistä? Onko ne rumia vai kivoja? Kannattaako mennä kauneusleikkaukseen?
7277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

mikä on hyppyrinenä? onko se semmonen koukku? sori siis ei oo tarkotus loukkaa, kyselen vaan, kun en aiemmin ole kuullut.

Äänestä
  • se on semmonen pysty nenä

    Äänestä

Jaa sellanen sikanenä?

Äänestä
  • juu

    Äänestä

Rumia ja ei kannata leikkaus

Äänestä

Sikanenä on ruma, mutta sellainen Peter Pan -nenä voi varsinkin työillä olla nätti. Peter Pan malli on siis sellainen pysty, jossa ne sieraimet on kuitenkin aika piilossa ja nenä on terävä. Scarlett Johansson on ehkä selkein esimerkki tuosta Peter Pan -nenästä, jota myös skånelaisnokaksi kutsutaan. Myös Adriana Limalla on vähän tuota hyppyrinokkaa eli nenä ei ole suora eikä siinä ole kyömyä, vaan se kaartuu tasaisesti ylhäältä kohti hyppyrin nokkaa.

Mut joo kysymykseen leikkauksesta: Jos olet Scarlett Johanssonin tai Adriana Liman näköinen niin en kyllä menisi kauneusleikkaukseen...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kertokaass kirjoitti:

mitäs mieltä ootte hyppyrinenistä? Onko ne rumia vai kivoja? Kannattaako mennä kauneusleikkaukseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu