Olen suunnitellut lähteväni ensi kesänä tai syksyllä kuukauden mittaisella espanjan kielikurssille Kuubaan tai muualle Karibialle. Onko teillä kenelläkään kokemuksia/suosituksia tasokkaista (mielellään yliopiston järjestämistä) kielikouluista Kuubassa tai muualla Väli-Ameriikassa? Olisin hyvin iloinen ja kiitollinen, jos saisin kuulla kokemuksistanne!
Vastaukset 2
- Toinen opiskelija
Kuinka paljon sinulla on opintoja takana, eli aloitatko espanjan aivan alkeista, vai oletko jo käynyt kursseilla Suomessa? Kouluista minulla ei ole kokemusta, mutta olen reissannut ympäri kyseistä mannerta, joten muita vinkkejä kyllä löytyy.
- missgray
Olen varmaankin jotain intermediate-tasoa. Kirjoitin lukiossa lyhyestä espanjasta E:n ja on tullut luettua espanjaa sen jälkeen yliopistolla 10 opintopistettä. Suullinen kielitatoni on parempi kuin kirjoitettu, sillä vietin yhden kesän Costa Ricassa joitakin vuosia sitten. Vinkeistä kiitollisena:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 402536
- 52986
- 66901
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t53797Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää227753T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin10674- 49624
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne81607Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️56605- 65603