Oliskos kellään tietoa mitä Linnatulen takat maksaa, noin suurin piirtein.
Linnatuli
19
8628
Vastaukset
- hdgdf
Arvioisin, että 0-10000 euroa noin suurin piirtein oisko?
- mauno laronlukko
Linnatulen elementit.. mutta niitä voi ryssät pystyttää 50 eurolla, joten halvaksi tulee :-)
- djjdjd
Jaahas ja taas joku tiilitakkauskovainen asialla.
- mauno laronlukko
djjdjd kirjoitti:
Jaahas ja taas joku tiilitakkauskovainen asialla.
Mutta nuo ryssien valamat elementtitakat tappavat kaiken luovuuden ja vanhat hyvät menetelmät,
sekä improvisoinnin mahdollisuuden :-), mutta soraa voi heittää kapitalistisian rattaisiin tekemällä
omia juttuja ! - ussat
No ei mennyt ihan nappiin meillä,kaksi kertaa revittiin laatat pois kun jälki aivan kamalaa,joka kerta kauhee sotku asentajan jäljiltä,saa nähdä miten käy kun laitan tulet.en voi kyllä suositella tätä
- porista pohjoiseen
Me saimme tällaisen tarjouksen yhdestä Linnatulen takasta.
Tarjouksen antanut firma sijaitsee Porissa.
Linnatuli Johannes: 4690€
rahti: 140€
5,8 metri...ä teräshormia: 1490€
hormin rahti: 80€
piipun pellitys: 390€
eli koko roska: 6790€
emme hyväksyneet tarjousta, saimme muualta saman tyylisen takan tonnin halvemmalla- gdtgsfdshf
Meitäkin kiinnostaisi Linnatulen Johannes -tyylinen takka. Mistä saitte tonnin halvemmalla?
- porista pohjoiseen
gdtgsfdshf kirjoitti:
Meitäkin kiinnostaisi Linnatulen Johannes -tyylinen takka. Mistä saitte tonnin halvemmalla?
TakkaCenteriltä
- mikado1
porista pohjoiseen kirjoitti:
TakkaCenteriltä
Minkä valmistajan teräshormi oli Takkacenterillä.
- porista pohjoiseen
Schiedel hohkakivihormi
- Hassua porukkaa
Sillä lailla. Tonnin halvemmalla ja TakkaCenterin teräshormi on Schiedelin hohkakivihormi. Armoa!
- Länsirannikolta tuul
Hassua porukkaa kirjoitti:
Sillä lailla. Tonnin halvemmalla ja TakkaCenterin teräshormi on Schiedelin hohkakivihormi. Armoa!
Kysyää myös www.Indot.fi Salosta jolla on edustus noista Linnatuli takoista. Uudet mallit olivat tulleet myymälään. Noissa hommissa osaavat asentajat ja osaavalla myyjällä on oma merkityksensä.
- öhö öhö öhö...
Hassua porukkaa kirjoitti:
Sillä lailla. Tonnin halvemmalla ja TakkaCenterin teräshormi on Schiedelin hohkakivihormi. Armoa!
Ihanaa, että maailmankaikkeutesi kaatui näin pienestä ja mitättömästä asiasta, kuin kahden sanan puuttumisesta.
Schiedel hohkakivihormi TULEE MEILLE. Selventääkö tämä? En siis osaa sanoa mitään heidän teräshormeistaan. En vaan viitsinyt aiemmin korjata, kun ajattelin, että kyllä ihmiset tajuaa. - takkatietäjä
öhö öhö öhö... kirjoitti:
Ihanaa, että maailmankaikkeutesi kaatui näin pienestä ja mitättömästä asiasta, kuin kahden sanan puuttumisesta.
Schiedel hohkakivihormi TULEE MEILLE. Selventääkö tämä? En siis osaa sanoa mitään heidän teräshormeistaan. En vaan viitsinyt aiemmin korjata, kun ajattelin, että kyllä ihmiset tajuaa.Mahtaako kirjoittaja tarkoittaa että harkkohormi ja teräshormi ei ole hinnaltaa vertailukelpoisia. Harkkohormi maksaa n.100 €/m ja teräshormi 300 €/m.
- liittokansleri
takkatietäjä kirjoitti:
Mahtaako kirjoittaja tarkoittaa että harkkohormi ja teräshormi ei ole hinnaltaa vertailukelpoisia. Harkkohormi maksaa n.100 €/m ja teräshormi 300 €/m.
Se ja sama. Halpatyövoimalla lapiovalettuja elementinpaskoja, joita asentaja joutuu homona hiomaan, ja paventamaan tyroksit pois kanavista ! Typeryyden huippu. No on se pykälää parempi kuin ultimaatti, mutta valovuosien päässä uunisepän elementistä.
Mutta..ei se hittaa kun vaan on halpoja valumiehiä! - jotakin tietäjä
liittokansleri kirjoitti:
Se ja sama. Halpatyövoimalla lapiovalettuja elementinpaskoja, joita asentaja joutuu homona hiomaan, ja paventamaan tyroksit pois kanavista ! Typeryyden huippu. No on se pykälää parempi kuin ultimaatti, mutta valovuosien päässä uunisepän elementistä.
Mutta..ei se hittaa kun vaan on halpoja valumiehiä!Taitaa olla taas nuo kilpailevat "ripulivastaajat" asialla jotka ensin kysyvät ja sitten itse vastaavat, eivätkä ehkä tiedä itse asiasta enempää, kunhan saavat ulostaa.
- hyvä homma
ostin keväällä warmauunin porista eikä ole tarvinnut katua. hintalaatusuhde todella kohdallaan.
- Talonrakentaja 2012
Onko kellään kokemuksia Linnatulen Wilma takasta/pönttöuunista.
- linnatuli
Missä ovat Johannes-takan pellit ja ovatko varavat hormit alhalta ylös asti.
Olisi ollut mukavaa nähdä hormien leikkauskuvat.
Ystävällisin terveisin
Jukka Alhoranta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1094236
- 783476
Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?
Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?803292Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?243199Just alkoi ottamaan päähän
Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk223142- 722896
"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m452770Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim612721Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.852539- 332384