Haun tiedon poisto?

Kiukkunen lyyti

Moi,

Testasin googlen haulla oman nimen ja kyllä löytyi, tosin sivua ei enää ole, mutta silti google näyttää minun viimevuode iän ja nimen ja kun klikkaa linkkiä tulee viesti. "Virheellinen ystävän henkilökortti.
Käyttäjä on joko perunut jäsenyytensä tai hänen tilinsä on poistettu." Tottakai, koska itse pyysin.

Nyt haluaisin, että google ei enää löydä sitä sivua, vaikka sivulla ei ole mitään tietoa minusta, mutta hakulinkissä on aika ikävästi.

Onko mahdollisesti sitä linkkiä jolla voisi poistaa tiedot? Ohjeita tulee koko ajan mutta työkalua ei vaan löydy.

10

961

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hakee googlella
      • Kiukkunen lyyti

        Minä jo mainitsin, että ohjeita tuli koko ajan, mutta työkalua ei löydy.

        Kyseessä ei ole mikään google profiili, vaan eräs toinen sivu, josta poistivat minun profiilin minun pyynnöstäni.


    • Kiukkunen lyyti

      Onneksi selvisin siitä, sillä minä laitoin heille pyynnön 3 kertaa ja nyt vasta oli poistettu.

      Huonoa palvelua!

      • ripethepooh

        ... vai opimmeko koskaan yhtään mitään...

        >>silti google näyttää minun viimevuode iän ja nimen

        ÄLÄ LAITA NETTIIN *MITÄÄN* TIETOJA TAI AINEISTOA joita et halua muiden näkevän ! ! !


      • onneton12345

        Miten Kiukkuinen lyyti sait poistettua tieosi hausta????? minäkin yritän saada nimeni , ikäni ja paikkakunta tietoni googlen hausta :(. Olen poistanut tilini jo mutta yhä edelleen tietoni kaikkien saatavilla.


      • Verkon vanki
        onneton12345 kirjoitti:

        Miten Kiukkuinen lyyti sait poistettua tieosi hausta????? minäkin yritän saada nimeni , ikäni ja paikkakunta tietoni googlen hausta :(. Olen poistanut tilini jo mutta yhä edelleen tietoni kaikkien saatavilla.

        Mulla on google-tili. En ole ikinä antanut lupaa julkaista mitään julkista profiilia ja tilin tiedoissakin niin lukee ettei julkista profiilia ole, mut kas kun laitat oman nimes niin siä komeilee ei niin kivaa tietoa mitä en siis tosiaan tarkoittanut julkiseen profiiliin tai ylipäänsä että omalla nimellä jotain netistä löytyy. Millään ohjeilla en saa sitä poistettua. Miten tonne googleen ees saa mitään yhteyttä? En oo viä löytänyt mitään suomalaista yhteystietoo? Mun mielestä tuota mun profiilia ei näkynyt vielä kuus kuukautta sitten. Olen tilin tehnyt aikoja sitten sähköpostin takia..
        Auttakee!!


      • mamikolmelle

        Minulla on sama ongelma, että haluaisin eräitä aikaisemmin kirjoittamiani juttuja pois googlesta. Olen yrittänyt selvittää asiaa, mutta tuntuu kovin hankalalta. Miten sait sen onnistumaan? Miten voin pyytää poistoa?


    • mr.shephard

      Google "unohtaa" "olemattomien" sivujen tiedot ajan myötä. Google säilyttää palvelinten välimuisteissa hakutuloksia joitakin kuukausia, mutta sitten ne katoavat, jos sivua ei enää ole olemassa. Odottamalla ne sieltä häviävät, jos sivua ei kerran enää ole olemassa. Toki voit yrittää ottaa Googleen yhteyttä, mutta veikkaisin odottamisen olevan helpompi vaihtoehto.

    • Topazi

      Ja Googlehan ei ota kantaa siihen, onko hakutuloksen sisältö virheellinen vai ei. Olet itse vastuussa siitä, mitä verkkoon laitat.

    • GOOGLE HUONO

      Google "unohtaa" "olemattomien" sivujen tiedot ajan myöt

      SITÄ TOIVON JA PIAN IRTISANOUTUNUT FB :SSÄ SOVELLUKSESTA JA SIELLÄ OLLU JO 8KK SEN JÄLKEEN GOOKLESSA.... LÄHTIS JO HUH HUH JA ÄKKIII

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      419
      1861
    2. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      150
      1207
    3. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      90
      1131
    4. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      111
      1110
    5. Mitähän ajattelet

      Nykyään minusta tai meistä tai tapahtuneista?
      Ikävä
      67
      1103
    6. Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä

      Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku
      Sinkut
      168
      937
    7. Hankkikaa elämä

      Tiedetään että hän on mielenkiintoinen mutta rajansa kaikella.
      Ikävä
      100
      773
    8. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      45
      701
    9. Voisitko mies auttaa..

      Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.
      Ikävä
      50
      689
    10. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      57
      664
    Aihe