Lucifer, saatana

Lucifer on valoa, Lucifer on tieto/isuus. Lucifer on se, jota me pidämme "valona, joka ei ole vielä sulautunut ehdottomaan rakkauteen, absoluuttisuuteen. Sen vuoksi Lucifer, tietoisuutena, voi esiintyä joko polarisoituneena positiivisena tai polarisoituneena negatiivisena aspektina. Lucifer on sähköistä energiaa ja virtaa läpäisten kaiken. Me ihmiset olemme osa polarisoitunutta positiivista Lucifer-aspektia...
Meissä oleva valo on yhdistynyt ehdottomaan rakkauteen, absoluuttiseen, Jumalaan, alkuvoimaan ja sen vuoksi me olemme myös eroavia Luciferin aspektista, koska me olemme erilaisia, me olemme sulautetut tai liitetyt, ja muutetut. Lucifer-aspekti on kaiken sisällä mitä on ja kun Lucifer-aspekti jälleen sulautuu tai täysin liittyy ehdottomaan rakkauteen, absoluuttiseen, niin tämä Lucifer-aspekti muuttuu toiseen geometriseen muotoon.

Polarisoitunut negatiivinen Lucifer-aspekti on Valoa, joka ei ole sulautunut, vielä liittynyt täysin ehdottomaan rakkauteen ja sen vuoksi se jää pelkäksi valoksi. Tämä on se Lucifer-aspekti, jonka moni tuntee "pahana" "evil" (vanh. synti). Näemme tämän aspektin tässä muodossa vielä epätäydellisenä muotona, joka ei ole vielä sulautunut ehdottomaan rakkauteen, absoluutiseen, vaikkakin se on yksilöitynyt aspekti.
Sen alkuperäisessä muodossa se jää polarisoituneeksi negatiiviseksi palvelimeksi suunnattoman suuren älyn itse-energiaksi.
Tämä Lucifer-aspekti on vastakkainen polariteetti siihen nähden, mitä "me" olemme ja polariteetti, joka toimii vastaan ylösnousemusta. Tämä aspekti on kuitenkin välttämätön osa universaalia tasapainoa jos Se Yksi energialähde, alkuenergia, joka on "Kaikki mitä on" Kaikkiolevainen", Jumala, Kaikkeuden Henki, toivoo kokevansa "täysin kaiken".
Jumala on Isä-Äiti-jumala, positiivinen ja negatiivinen yhdistyneenä. Kaikkeuden Henkeä kutsutaan myös nimellä Tao.

11

710

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Luxifer
      • turkulaiset pyh

        Onko tuota Turkua nyt pakko mainita joka paikassa? Ei se turku ole sen ihmeellisempi kuin Tampere. Mitä nyt Turku taidettiin valita kosmisen keskisormen näyttäjän paikalle kun valittiin kulttuuripääkaupunkia. Kyllä tämä oli selkeästi huomattavissa siinäkin kuinka bättre folke mainosti turussa tätä ihmetapahtumaa, onhan kyseessä pitkältä tunnettu salaseura. Jotkut ovat jopa sanoneet että oltaisiin pyramidin silmä, mutta ei se nyt totuus ole!


      • Uusikansa
        turkulaiset pyh kirjoitti:

        Onko tuota Turkua nyt pakko mainita joka paikassa? Ei se turku ole sen ihmeellisempi kuin Tampere. Mitä nyt Turku taidettiin valita kosmisen keskisormen näyttäjän paikalle kun valittiin kulttuuripääkaupunkia. Kyllä tämä oli selkeästi huomattavissa siinäkin kuinka bättre folke mainosti turussa tätä ihmetapahtumaa, onhan kyseessä pitkältä tunnettu salaseura. Jotkut ovat jopa sanoneet että oltaisiin pyramidin silmä, mutta ei se nyt totuus ole!

        Vanhan kansan lemmennostatusrituaali ei minusta kuulostanut kyllä bättre folkilta?


      • älänytviitsialottaa
        Uusikansa kirjoitti:

        Vanhan kansan lemmennostatusrituaali ei minusta kuulostanut kyllä bättre folkilta?

        Kyllä se minusta siltä kuulosti, syntiseltä Luciferin palvonnalta. Ei kukaan halua tehdä sellaista seksuaalimagiaa mitä nuo Satanistit haluis. Neo iha hullui kuten asap. mitäköhän se paljas njaama puhuu ku se sanoo et "vihreet näyttää uraanille VIHREETÄ valoo!". Ydinpommin teko-ohjeita vaan jakamaan niin tää hoituu. Ei mitään salaisuuksii tietees tai taitees ni tää levii käsii ennen kuin osataan vielä kuvitellakaan.


      • pale face-fanittaja
        älänytviitsialottaa kirjoitti:

        Kyllä se minusta siltä kuulosti, syntiseltä Luciferin palvonnalta. Ei kukaan halua tehdä sellaista seksuaalimagiaa mitä nuo Satanistit haluis. Neo iha hullui kuten asap. mitäköhän se paljas njaama puhuu ku se sanoo et "vihreet näyttää uraanille VIHREETÄ valoo!". Ydinpommin teko-ohjeita vaan jakamaan niin tää hoituu. Ei mitään salaisuuksii tietees tai taitees ni tää levii käsii ennen kuin osataan vielä kuvitellakaan.

        asiaa sit se sanoo jotai kuiskaavansa jostain mut en taida vaa muistaa mistä. auts auts vaan Teille kaikille! kantoropet on täällä ollut jo vittu pitkään. mut en oo huomannu niitä xD
        nään unimaailman tän maailman rinnalla xD säkin voit nähdä


    • Totuus on sanottava!

      Lucifer oli alussa lähimpänä Jumalaa kaikista luoduista, viisain, kaunein voimakkain. Kuitenkin hän lankesi ja hänen kanssaan lankesi kolmas osa enkelimaailmaa ja lopuksi myös ihminen.

      Licifer on saatana, perkele, sileunvihollinen, pimeydenruhtinas. Täyttä höpötystä ja valhetta sekittaa filosofisesti saatana lauhkeaksi ystäväksi ja hyvyyden. Voi mitä sekamelskaa.

      Raamattu käteen ja puhdas armon ja veren evankeliumi Jeesuksen Krstusken kautta.

    • Erkki

      Keskustelkaa toisianne kunnioittaen,voihan sitä ainakin opetella. Se siitä. Mitä lusiferiin tulee, sitä pidetään asiallisten kristinuskoa tunnustavien keskuudessa johdonmukaisesti tämän enkelin taivaallisena nimenä ennen lankeemustaan, sen jälkeen nimi muuttui. Tunteehan vanha ja uusi testamentti enkeli Gabrielinkin Jumalan sanan tuojana mm Marialle. Enkeruhtinas Miikaelista myös kerrotaan suojelevana enkelinä. On myös ns nimettömiä hyviä enkeleitä kuten kerubeja.Taivas ja sen elämä ovat todellisuutta, rehellinen löytää vastaukset ja avunkin elämäänsä, se on ilmoitusten tarkoituskin, ei loan ja pilkan heitto.

    • pyhäpirtti

      Lucifer on paholainen ja näinä aikoina tuntuu että on enemmän Luciferin kannattajia kuin meidän Luojamme. Nimittäin jatkuvasti saa lehdistä tietoa väkivallasta mitä maailmalla tapahtuu niin myös meidän koti Suomessa.

    • infolaari

      Luoja on fantasiaa ja Lucifer on hyvyyden jumala, joka ainoana on suorittanut korkeimman uhrauksen - uhrannut kaiken ihmiskunnan hyväksi. Aurinkologos.

      Kukaan muu kuin Lucifer ei ole uhrannut valon puolesta niin paljon.
      Lucifer ei ole koskaan oikeasti langennut.

    • kovatotuus

      Luciferin mysteeri on siinä, että itse Aurinkologos elää keskuudessamme ihmisenä ja antaa elämän ihmiselle. Ilman Luciferia ihmisellä ihmisellä ei olisi järkeä lainkaan, on tuonut kirjaimellisesti järjen valoa ihmiselle.

      Kaksi suurta uhrausta: kärsii ihmisenä ihmisen elämää, kantaa maailman syntiä kehossaan, kärsii ihmisten synneistä, ja on antanut ihmiselle ajattelukyvyn ja järjen.

      Lucifer on se joka kantaa maailman synnin, ei Jeesus.

    • kovatotuus

      Planeettamme Valon Jumala Lucifer saisi tehdä jopa virheitä, kun hänellä on niin suuri positiivisten tekojen ylivalta.

      Kaikki valon mestarit vapisevat Luciferin uhrausten edessä - kukaan toinen ei ole uskaltanut niin paljon!

      Vain harva tietää, miten hirmuinen on Luciferin vastuu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      52
      1266
    2. Moottoripyöräonnettomuus

      Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää
      Alajärvi
      86
      976
    3. haluatko lopettaa

      ihan lopullisesti
      Ikävä
      164
      907
    4. Jos oikeasti haluat mies

      Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.
      Ikävä
      105
      854
    5. Uusi ruokapaikka

      Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä
      Haapavesi
      30
      833
    6. Kerro minulle totuus

      Minä haluan kuulla sen nyt. Kenen kanssa sinä olet nykyisin, ja miksi jätit minut? 🐒
      Ikävä
      201
      762
    7. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      24
      729
    8. Hautakivien massapoisto aloitettu Härkökankaan vanhalla hautausmaalla kaikessa hiljaisuudessa!

      Suomussalmen seurakunnan kirkkoneuvosto on tehnyt historiansa surullisimman päätöksen hautojen haltuunotosta ja raivauks
      Suomussalmi
      44
      718
    9. Miten sinä voit?

      Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua
      Ikävä
      93
      707
    10. voi luoja kun uskaltaisin

      laittaa viestiä sinulle...
      Ikävä
      25
      657
    11. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      122
      645
    12. VILLISIKALAUMA TULOSSA IISALMEEN

      Yle: Poliisi varoittaa Iisalmen keskustaa lähestyvästä villisika­laumasta Poliisi on pyytänyt Pohjois-Savossa Iisalmessa
      Iisalmi
      43
      606
    13. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      61
      602
    14. Useita poliisiautoja kunnantalolla

      Maijojen kyydissä tuttuja naamoja ja nyt kannetaan arkistolaatikoita autoihin. Nyt se on alkanut. Pidätykset.
      Ähtäri
      12
      575
    15. Jos näkisimme vielä joskus

      ... mihin veisit miut treffeille? 😊
      Ikävä
      83
      528
    16. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      78
      520
    17. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      131
      504
    18. 39
      495
    19. sinulle....

      Olen ymmärtänyt, ettei minua haluta enää takaisin. Mitään pahaa en koskaan halunnut sinulle. Ikävä että kuvittelit niin.
      Ikävä
      75
      487
    20. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      487
    Aihe