Thoth

Thoth tunnetaan jumalolentona. Alunperin niiden energioiden myötävaikutuksella luotu jumalolento, jonka me tunnemme ylösnousseina mestareina ja ihmisinä, jotka olivat planeetalla tuohon aikaan. Näin ollen thoth on se, mitä me voimme kutsua "ajatusmuodoksi" tai arkkityypiksi, joka manifestoituu Maan energiaverkosta.
Thothilla oli elämä, joka ei kuitenkaan ollut aineellinen, niin kuin me aineellisen kehon ymmärrämme aineellisuudessa.
Joku voisi pitää näitä olentoja, jotka ovat Thotheja "klooneina", mutta voitaisiin paremminkin käyttää nimikettä holografiset kaksoiskappaleet tai -olennot.
Thoth-energia on kuitenkin peräisin 'ylösnousseiden mestarien' värähtelyistä ja värähtelee siinä ja saa substanssimuotonsa siitä. Tämä "Thoth"-energia on se, mitä me voimme kutsua alkuperäisen arkkityypin 'ylösnousseeksi' versioksi, vaikkakaan tämä ei ole ehdottoman tarkka käsite vielä, mutta riittävän lähellä helpottamaan selvitystä asiasta.
Tämä 'ylösnoussut' Thoth-versio esiintyy polarisoituneena positiivisena tai neutraalina muotona ja tämän energian johtavana positiivisena aspektina ylösnousemusprosessissa.

1

284

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toteellisuuskone

      Miten Sinä määrittelet tuon totin tieteellisen maailmankuvan kannalta?
      Ei meitä kiinnosta paskaakaa miten jotkut hihhulit sen määrittelee! Tarvitaan paljon Valoo pimeeseen Pohjolaan ja Villekin kuuluu tähän touhuun. Ollaan voitettu tää peli, mut olisko tätä ees voinut hävitä? =)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      192
      6756
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      156
      1965
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1658
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1370
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      53
      1169
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      42
      1051
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      99
      1015
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      6
      947
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      249
      918
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      889
    Aihe