Thoth

Thoth tunnetaan jumalolentona. Alunperin niiden energioiden myötävaikutuksella luotu jumalolento, jonka me tunnemme ylösnousseina mestareina ja ihmisinä, jotka olivat planeetalla tuohon aikaan. Näin ollen thoth on se, mitä me voimme kutsua "ajatusmuodoksi" tai arkkityypiksi, joka manifestoituu Maan energiaverkosta.
Thothilla oli elämä, joka ei kuitenkaan ollut aineellinen, niin kuin me aineellisen kehon ymmärrämme aineellisuudessa.
Joku voisi pitää näitä olentoja, jotka ovat Thotheja "klooneina", mutta voitaisiin paremminkin käyttää nimikettä holografiset kaksoiskappaleet tai -olennot.
Thoth-energia on kuitenkin peräisin 'ylösnousseiden mestarien' värähtelyistä ja värähtelee siinä ja saa substanssimuotonsa siitä. Tämä "Thoth"-energia on se, mitä me voimme kutsua alkuperäisen arkkityypin 'ylösnousseeksi' versioksi, vaikkakaan tämä ei ole ehdottoman tarkka käsite vielä, mutta riittävän lähellä helpottamaan selvitystä asiasta.
Tämä 'ylösnoussut' Thoth-versio esiintyy polarisoituneena positiivisena tai neutraalina muotona ja tämän energian johtavana positiivisena aspektina ylösnousemusprosessissa.

1

275

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toteellisuuskone

      Miten Sinä määrittelet tuon totin tieteellisen maailmankuvan kannalta?
      Ei meitä kiinnosta paskaakaa miten jotkut hihhulit sen määrittelee! Tarvitaan paljon Valoo pimeeseen Pohjolaan ja Villekin kuuluu tähän touhuun. Ollaan voitettu tää peli, mut olisko tätä ees voinut hävitä? =)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      132
      4784
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      23
      3232
    3. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      113
      2644
    4. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      46
      2211
    5. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      259
      1753
    6. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      47
      1689
    7. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1577
    8. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      20
      1516
    9. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      28
      1500
    10. Mitä uskot sinun

      Ja kaivattusi välillä tulevan tapahtumaan lähiaikoina
      Ikävä
      95
      1221
    Aihe