Kertyi laskua x510€ siitä,

Paha mieli vain,

Olin Valmennuskeskus Eximia Oy:n kurssilla vuonna 2009 ja mieleen jäi vain se että ilmasto projekti olisi tarpeen luento luokassa .
Pieni vihje; Kuluttajalaissa ei löydy kohtia joissa olisi määritelty että olisi pakko antaa neljä ilmaista käyntiä ilmaiseksi .
Myös Esimerkillä on merkitys koska sen sisältö on väljä ja siten kuluttajalla on vahva oikeus käsitykseen omasta kannasta ( vahva oikeus / vahvempi oikeus ) .
Olen kokeillut kuinka laki toimii jos sopimuksessa lukee ESIMERKIKSI ( purkuehdoissa ) ja täysi neljä käyntikertaa olisi oikeus katsoa ja arvioida haluaako maksaa laskun .
Hävisin jutun ja laskua nyt kertyi koko asian käsittelystä vastapuolen edustajakuluihin x510€ ja valituslupaa Korkein Oikeuteen en saanut ( vielä kysely miksi en saa valitusoikeutta Korkein Oikeudesta ) .

1

644

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • onnellinen opiskelij

      onhan nuo ihan hirveätä kusetusta kyllä. Itse kävin yksityisellä ja se todella auttoi, kaveri meni tuollaiseen keskukseen ja sai todellakin kokea kovimman kautta sen että piti osa rahoista saada takaisin jos ei pääse ja vielä kurssin kokeesta sanottiin että helposti pääsee sisään.. eikä päässyt vaikka luki enemmän kuin minä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6328
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      355
      5825
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2813
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2248
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1938
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1754
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1633
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1300
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1197
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1098
    Aihe