Heisp!
Tässäpä tälläsen tosi vanhan koneen näyttö sekoilee, eli tmoikii kuin Päiväni murmelina elokuvassa.
Toisin sanoen, ainakin näytön laittaa päälle ovat kuvan säädöt erilailla, yleensä eivät satu kohdalleen mutta joskus kylläkin.
Mikähän tämän aiheuttaa? Onko siellä joku muistipiiri mennyt vanhaksi. Vai onko näytössä sisällä paristo kuin emolevyissäkin.
Näyttö sekoilee
parappa
1
382
Vastaukset
Veikkaisin ihan vain näytönohjain korttia. Joko se vetelee viimeisiä tai vaatii ainakin mahdollisimman uusia ajureita, joita voi olla hivenen hankala löytää vanhaan koneeseen.
(Näytössä ei ole patteria.)
En usko että tuollainen johtuisi näytöstä. Tosin mahdollista jossain määrin. Onko näyttössä havaittavissa "selviä" värivirheitä esimerkiksi vihertävää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1341373
- 1021062
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede26963Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89954Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat308832- 99803
- 38692
- 109666
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.56648Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet141613