Terve.
Tilasimme emännän kanssa kansipaikat molemmille koska olivat melkoisesti halvempia.
Olisi kiva tietää miten teltan kanssa pärjää kannella kun ei oikeen mistään löytynyt kokemusta,eli tarvitseeko ottaa jotain sähkötoimisia lämmittimiä mukaan,entäs miten noita sähkötolppia on vai onko hommattava joku kaasulämmitin ?
Tilasimme emännän kanssa kansipaikat molemmille koska olivat melkoisesti halvempia.
Olisi kiva tietää miten teltan kanssa pärjää kannella kun ei oikeen mistään löytynyt kokemusta,eli tarvitseeko ottaa jotain sähkötoimisia lämmittimiä mukaan,entäs miten noita sähkötolppia on vai onko hommattava joku kaasulämmitin ?
Vastaukset 10
Vanhimmat
tolpat ja telttapaikat valmiina. Koirallekin on hiekkalaatikko. Joten autosta lohkolämmitin irti ja mukaan.
Kiva kuulla että lemmikkejäkin on ajateltu,joskaan meillä niitä ei ole.syöminen ja juominen vähän arveluttaa kun tietojeni mukaan ei omia eväitä saa tuoda mukaan,vai koskeeko tämä vain sisällä matkustajia?
yhdessä laulussakin todetaan, että eväsleivät syötiin laivan kannella.
Saa olla omat eväät, me ollaan ihan oikeasti päädytty niihin viime aikoina jos ollaan laivalle menty, viimeksi viikko sitten. Yhtäkään kunnon ravintolaa ei ainakaan Baltic Prinsessillä ole, se on todettu monet kerrat. Nytkin syötiin hytissä hyvät safkat ja skumppaa päälle.
on se sääli kun säästetään, tämäkin tyyppi on saatu pidettyä pakkohoidossa mutta nyt näyttää säästöjen purreen........
On se kumma kun asiallista keskustelua voi käydä vain vähän aikaa kunnes joku hylkiö tulee tänne toisia mollaamaan!
heti alkuun lyttäsin kysyjän. Oikein liiskasin.
Ihanaa,nyt olemme jo miehekkelän kohdilla,vaimo ajaa ja mie suunnittelen kuinka mukavaa tuleekin olemaan kannella,varsinkin kun tuli leppoisa ilma.trangia vimpan päälle pesty ja varusteet tip top kunnossa.onko tuo teltta alue muuten vain telttailijoille vai pääseekö sisällä olijat myös kävelemään alueella?jos pääsee niin tulkaahan ihmeessä käymään kylässä.
miks on niin vaikeeta muistaa ottaa ne aamulääkkeet.
Laivalla ei saa käyttää omia keittimia tai lämmittimiä.
Myöskin teltan pystyttäminen on kielletty
Myöskään ulkokansien töpseleitä et saa käyttää