Ensi syksynä olisi tarkoitus tulla sinne Kanarialle ,kahdeksi kuukaudeksi .Kuka tietää missä olisi rauhallinen asunto ,joka ei olisi kovin kallis.Normaali asuntoon tottunut kun on ,ei luxusta tarvitse.Ottaisin vihjeitä mielelläni vastaan
Minne asumaan
Inglis fani
10838
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
kun lähdettäisiin Ruotsiin 15.08.-30.09. tai suurinpiirtein. Syy lähtöön: meille oli sää 2010 edellä mainittuna aikana
liian kuuma. Mutta ehkäpä sinä olet ajatellut myöhempää ajankohtaa. Ja meidän asunto olisi edullinen 2-4 hengelle, 4h k 2kph. Itse maksetaan 600 € sähkö 60 € 25 € vesi ja puhelin n. 70 €.
Loka -Marraskuu .olisi meillä vasta se tulo sinne.Ja tämä teidän asunto on ehkä liika iso ,kun meitä on vain kaksi.Kiitos tiedosta kuitenkin !
Siellä jossain oli puhelin numero kadun kulmassa ,kun viimeksi kävimme.Vaan ei tullut otettua talteen .
Siinä oli joku joka vuokraa asuntoja ,ja voi suomeksi soittaa.Harmittelimme jälkeenpäin ,että noin sitä on ajattelematon .
Tapasin Casa Finlandian entisen omistajan ja hän välittää nykyään asuntoja ja puhuu suomea."Paavo" eli Jesus Denia puh.0034-671685940 e-mail [email protected] Toivottavasti tämä nyt tuli oikein.Sitten on tämän asunnon omistaja,mutta täytyy osata englantia tai espanjaa tel.0034-619578308 e-mail [email protected] Hän on luotettava ja jämpti.
Kiitos ,kiitos.
Pitääpä kokeilla ,mitä "jeesus" vastaa.
Voi surku ,ei ollut oikein tuo osoite .tuli viesti bumerangina takaisin.Jospa Loviisa-mummu muistelisi uudestaan tuota Denian sähköpostia
[email protected] Näytti nimittäin tuo Z ihan A:lta kun on käsin kirjoitettu lappu.Onnea yritykselle!
kerrotko
hei inglis fani, tiedän että green gardenissa asuu myös useampia pitkäaikaisuomalaisia, ymmärsin, että kk maksaa 450,--eur, kaksio. ei paha. yksinkertain, mutta ihan siisti ja hyvä paikka siinä fieldin vieressä.
Pitääpä kokeilla sitäkin paikkaa.Kiitos vihjeestä .olemme joskus olletkin siinä,jos tarkoitata Green parkia.se hän on siinä Fieldin kanssa vierekkäin..
Sinne ei varmaan suomen kielellä voi kirjoittaa.Pitää kysyä poikaa auttamaan .Se on hyvällä paikalla lähellä rantaa,ja tanssipaikka ,myös vieressä.
kirjoita englanniks, sitä ymmärtävät.