Kun täällä viimevuonna kirjoittelin Hilkasta, jolla oli se leukemia. Solusalpaajat eivät enään tehonneet , vaan aiheuttivat sivuvaikutuksia esim. vettä tuli keuhkoihin, joten Hilkan lääkitys lopetettiin n. kk sitten. Maanantaina kävimme sairaalassa Hilkan luona, vietimme rukoillen ja laulaen siellä Hilkan kanssa viimeisen yhteisen hetken. Eilen ennen klo 16 tuli sitten viesti, että Hilkan kivut on loppunut ja uneen oli rauhassa vaipuneet. Morfiinilaastarit ja Jeesus auttoi, että loppukin oli rauhallinen. Sanoin Hilkalle lähtiessämme: Taivaassa nähdään !
Päivämme ovat luetut
2
346
Vastaukset
- MöKin-MuiJa
että päivät loppuu silloin kun on niin määrätty.Se on lohdullista että saitte hyvästellä vielä viimemetreillä ja luottaa jälleen-näkemiseen sehän on parasta mitä saattaa olla.Olihan Hilkka jo ikäimmeinen ja elämästä varmaankin kyllin saanu ja valmis jättämään tämän maallisen vaelluksen,niinkuin meidän kaikkien vuoro tulee sitten ajallaan.Voimia teille ja kevään aurinkoisuutta joka lohtua tuonee suruunne.
Uskovan ihmisen kuolema ei ole koskaan tappio vaan se voitto, Iankaikkinen Elämä on edessä sitten kun Jeesus hänet herättää sinä päivänä kun Hän hakee omansa Ylösotossa. Kiitos Mökin-Muija sinulle osanotosta ja Jeesuksen Siunausta ja Rauhaa sinulle !
ps. olethan kuullut enkelinäystä Alavus- Virrat tiellä 22.1., nyt on kuultavissa silminnäkijän lausunto : www.gospeloffaith.com ja sieltä vasemmalla palkki josta silminnäkijän kertomus löytyy
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p586712Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3495794Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1715415Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1505183Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil204430Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite463115Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202926Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill282747Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud42710- 832392
