Meillä on DNA:n laajakaista 8m ja toimii kyllä muuten okei, mutta onko kyseinen vika netissä vai utorrentisssa? Eli kun lataan jotain ohjelmaa tai asiaa utorrentilla, koko yli 1gt niin alussa se lataa sitä jopa 1mt nopeudella ja joskus lataa koko ohjelman 200kt-500kt nopudella, mutta yleensä nopeus tippuu 800kt -> 5kt, tippuminen kestää alle 15min. Eli nopeus vaihtelee 5-150 koko loppu latauksen ajan, joskus lataa 5min esim 500kt mutta sitten taas mennäään pohjalukemia. Lataus ajat ovat aivan alyttömiä, joten onko vika dna:ssa vai utorrentissa, vaiko jossain muussa?
Kiitos jo etukäteen :)
Kiitos jo etukäteen :)
Vastaukset 7
Vanhimmat
Sulla on todnäk liikaa yhteyksiä sallittu asetuksissa ja tukkii. Warettajan pitää kyllä tutustua itse aiheeseen kun siitä löytyy 2x10 potenssiin 16 ohjetta ja on täysin perusasioita.
ainakin siinä, ettet kerro käyttäytyvätkö muut torrent-ohjelmat samalla tavalla.
Kts. ensin µTorrentin ikkunasta onko jakajia, joilla on koko jaettava tiedosto (100%) ehkä vain yksi tai ei ollenkaan, kun hidastuu. Tai ainakin jakajia, joilla suurempi osuus tiedostosta kuin sinulla. Ja heidän uppinopeutensa. http://shup.com/shup!/465466/ottor.png
Ja mitäs tämän jälkeen kun olen katsonut? Ja ei tuo vika ollut mielestäni limewiressä ainakaan...
Tai onko suositella parempaa ohjelmaa tilalle? : )
Sinusta tiedä. Aloittaja kysyi ihan muuta.
Olen aloittaja...