Pakko antaa tunnustus KRP:lle hyvästä työstä.
Melkoista myöhäpeää nousee pintaan, kun on kohta kolme vuotta saanut lukea EOK:n puskista huutoa, että ammattitaidotonta poliisityötä.
Johdanto-osa antaa hyvät eväät maakuntakierrokselle eikä se sisällä yhtään v...ttuiluakaan, vaikka paikka olisi ollut.
Hauska termi robootille on tuo "rahanjakokone".
Hyvää työtä kyllä KRP:lta
3
250
Vastaukset
- Marcon lausuma s.119
Youtubeen 19-osaisen luennon wincapitasta. Vain yhteen vastaukseen ei löytynyt vastausta. Mistä tuotot jaettiin eli missä rahat?
Piti odottaa poliisin selvitystä. Nyt ei sen suhteen enää ole epäselvyyttä.
Mielenkiintoinen tuo lausuma sponsoreista. "Olisin halunnut edes yrittää toimivan automaattisen järjestelmän kehittämistä, mutta sponsorit eivät olleet kiinnostuneita muusta kuin uusilta jäseniltä tulevien varojen jakamisesta mahdollisimman nopeasti, koska julkisuudessa varoitetaan toistuvasti pyramidipelistä".- wcWCwc
Voi kuinka Kultasydämen kävikään. Mutta niinhän se toinenkin jo ennen kukonlaulua kolmasti kiellettiin.
Vai kieltääkö tässä Mestari seuraajansa? Ei, eihän se niin voi olla. EI VOI.
- AdaFlink
... hienosti paitsi itse tutkinnassa, niin myös tiedottamisessa. KRP on tiedottanut juuri sen, mikä on ollut faktaa. Se on jokaisen höynän oma moka, jos ei ole uskonut KRP:n tiedotusta, vaan on turvautunut EOK:n ja etenkin Pitkäsen sepustuksiin.
Pitkänenhän hehkutti epätoivoisille jäsenille, että hän on selvittänyt kaiken parissa kuukaudessa. Mitenhän Pitkänen selittää nyt "selvityksensä" päämiehilleen esitutkintamateriaalin tullessa julkiseksi?
Kuinkahan paljon vahinkoa (taloudellista ja henkistä) EOK Pitkäsineen on aiheuttanut sponsoreille uskottelemalla heille jotain sellaista, mikä ei pidä paikkaansa?
Ja mitaan ette voi...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse684500Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053759Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1113387Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.291940Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691911Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.881192- 90939
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.125912- 55905
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25817