Hyvää työtä kyllä KRP:lta

Visepresident

Pakko antaa tunnustus KRP:lle hyvästä työstä.
Melkoista myöhäpeää nousee pintaan, kun on kohta kolme vuotta saanut lukea EOK:n puskista huutoa, että ammattitaidotonta poliisityötä.
Johdanto-osa antaa hyvät eväät maakuntakierrokselle eikä se sisällä yhtään v...ttuiluakaan, vaikka paikka olisi ollut.
Hauska termi robootille on tuo "rahanjakokone".

3

256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Marcon lausuma s.119

      Youtubeen 19-osaisen luennon wincapitasta. Vain yhteen vastaukseen ei löytynyt vastausta. Mistä tuotot jaettiin eli missä rahat?
      Piti odottaa poliisin selvitystä. Nyt ei sen suhteen enää ole epäselvyyttä.
      Mielenkiintoinen tuo lausuma sponsoreista. "Olisin halunnut edes yrittää toimivan automaattisen järjestelmän kehittämistä, mutta sponsorit eivät olleet kiinnostuneita muusta kuin uusilta jäseniltä tulevien varojen jakamisesta mahdollisimman nopeasti, koska julkisuudessa varoitetaan toistuvasti pyramidipelistä".

      • wcWCwc

        Voi kuinka Kultasydämen kävikään. Mutta niinhän se toinenkin jo ennen kukonlaulua kolmasti kiellettiin.

        Vai kieltääkö tässä Mestari seuraajansa? Ei, eihän se niin voi olla. EI VOI.


    • AdaFlink

      ... hienosti paitsi itse tutkinnassa, niin myös tiedottamisessa. KRP on tiedottanut juuri sen, mikä on ollut faktaa. Se on jokaisen höynän oma moka, jos ei ole uskonut KRP:n tiedotusta, vaan on turvautunut EOK:n ja etenkin Pitkäsen sepustuksiin.

      Pitkänenhän hehkutti epätoivoisille jäsenille, että hän on selvittänyt kaiken parissa kuukaudessa. Mitenhän Pitkänen selittää nyt "selvityksensä" päämiehilleen esitutkintamateriaalin tullessa julkiseksi?

      Kuinkahan paljon vahinkoa (taloudellista ja henkistä) EOK Pitkäsineen on aiheuttanut sponsoreille uskottelemalla heille jotain sellaista, mikä ei pidä paikkaansa?

      Ja mitaan ette voi...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      22
      2738
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      10
      1832
    3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      67
      1729
    4. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      52
      1685
    5. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      119
      1653
    6. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      97
      1623
    7. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      70
      1429
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1235
    9. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      31
      1168
    10. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1127
    Aihe