Tiedemiesten mukaan 100 simpanssia voi ohjelmoida koko linuxin kernelin jos niille annetaan riittävästi aikaa.
Simpanssi ohjelmoi Linuxia
Wind-Tiedottaja.
10269
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
wintoysin 25Gt kernelin ohjelmointi onnistuu 10 apinalta rajoitetussa ajassa.
Linux-apinakoodari rikkoo cd-asemat!
Vikahan oli niissä cd-aseman omissa koodareissa jotka tunkivat romppuasemaan vääriä komentoja.
Saisikohan Microsoftin tuhannet koodariapinat Windowsin toimimaan luotettavasti ja turvallisesti samassa ajassa?
" jos niille annetaan riittävästi aikaa."
Tuliko siellä ylläpidossa kiire kehitellä jotain uutta provoa? Perkele!
Linux-jakelut edistyy huimaavalla vauhdilla ja ehkä jouluna on se BIG BANG , niin ei seuraavana jouluna , mutta vuonna 2060 he he heheh pelottaa kauhiasti !
Joitakin vuosia sitten oli tarinaa siitä, kuinka Microsoft käytti apinoita windowsin testaamiseen ja sen helppokäyttöisyyden todistamiseen. Ainut mitä opittiin oli se, että simpanssit on normaaleja windowskäyttäjiä älykkäämpiä ja nopea oppisempia.
Vahinko, etten enää muista linkkiä. Samoihin aikoihin Bill setä ennusti, että muutaman vuoden kuluttua on tietokoneet ilmaisia. Kuinka moni on nähnyt ilmaisen tietokoneen, sanokoon Hep!
Kamapäinen simpanssi johtaa Microsoftia!
http://www.youtube.com/watch?v=wvsboPUjrGc
Windowshörhö osoittautuikin hellariksi. Tyypillistä.
loppu sanat.
Kyllä se oli ihan selvästi ottanut jotain.
Se oli tavallinen windows hörhö
http://www.youtube.com/watch?v=wvsboPUjrGc