Exergyn Linux-kone kaapattu

Näyttää siltä että exergyn Linux-räpellys on kaapattu sillä se lähettää jatkuvasti roskapostia tälle foorumille! Tässä taas nähdää Linuxin turvattomuus!
7254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

mutta sinä kyllä kohta olet turvaton jos jatkat tota paskanjauhamistasi! Etkö sä perkeleen idioottiapina kykene edes yhtä helvetin perjantai-iltaa pitämään "päätäsi" kiinni ja olemaan jauhamatta tota kitkerää paskaa? Kyllä me tiedetään että olet niin kädetön apina ettet kykenisi windowsiakaan asentamaan jos koneestasi sellainen sattuisi puuttumaan mutta ei se ole linuxin vika.
Ai niin, linuxiin ei ole roskapostibotteja. Sun koneessa niitä kyllä tuntuu olevan senkin edestä. Sähän käytät wintussua.

Äänestä

Tervetuloa koneelleni jos ikinä mitenkään pääset.

Mistä nyt johtuu että kun pistin ylläpito-kriittistä tekstiä niin alkaa kuulua tällaisia kummia juttuja?

No, voihan se johtua siitäkin että kun pistän Microsoft-kriittisiä juttuja niin sama ilmiö toistuu pienemmässä mittakaavassa.

Jotain outoa on hommassa kuitenkin ja siitä todisteena on merkillinen "exergy-buumi" sanomani jälkeen. Jokainen loogisella järjellä varustettu ihminen ymmärtää ettei järjetöntä välttämättä kannata kommentoida paitsi jos haluaa peitellä jotain joka vaivaa.

Tarkastelin pikaisesti myös faabion keskusteluhistoriaa josta ei kyllä tosiaan voi mitään erityistä osoittaa, vain pari yökeskustelua joten saatat sittenkin olla käyttäjä. Tosin emme tiedä muita nimimerkkejäsi.. pitääkö pistää tilastoon osuvuus pentin ja faabion kesken? Jos alkaa vertaamaan tiettyjä asioita niin löytyykö yhdistäviä tekijöitä liikaa tietyillä nimimerkeillä siroteltuna ympäri vuorokauden?

No, olkoon, tutkailen joskus jos on aihetta enemmän. Nyt ei jaksa kiinnostua.

Äänestä
  • Ei sinne sinun koneelle pääse, sillä heti kun ylittää tontin rajan, niin sinä alat huiskimaan pesismailalla päin korvia .......... he he he

    Äänestä

  • koneet lukossa kirjoitti:

    Ei sinne sinun koneelle pääse, sillä heti kun ylittää tontin rajan, niin sinä alat huiskimaan pesismailalla päin korvia .......... he he he

    Näinkö sinulle kävi?

    Äänestä

  • vad..? kirjoitti:

    Näinkö sinulle kävi?

    Kyllä exergy on raaka pojankloppi, joten olkaa varovaisia, jos sinne yritätte hiippailla ! exergy nukkuu pesismaila kainalossa !

    Äänestä

  • lukitut koneet kirjoitti:

    Kyllä exergy on raaka pojankloppi, joten olkaa varovaisia, jos sinne yritätte hiippailla ! exergy nukkuu pesismaila kainalossa !

    On kova poika ja jos sille vittuilette niin se heittää vaan lisää löylyä, ehehheheheheehhe.... :D

    Äänestä

kannattaisia luopua wintoysin käytöstä jos se tekee tuollaiseksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


faabio kirjoitti:

Näyttää siltä että exergyn Linux-räpellys on kaapattu sillä se lähettää jatkuvasti roskapostia tälle foorumille! Tässä taas nähdää Linuxin turvattomuus!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu