Vanha ajatus malli

et mies olisi aina se perheen pää. Ei pidä paikkaansa, tai ei ole koskaan pitänytkään. Se on miesten harhainen mielikuva. He haluavat omistaa vaimon ja lapset, ja näin ollen leikkiä istä itsevaltiasta.
Meillä minä olen perheenpää. Minä äiti, ja laitan miehenk uriin joka kulmassa.
Kyllä nainen on sentään vahva ja pätevä. Miesten aika on murrettu ja nyt nainen jyrää. Miehet alistukoot, ja antakaoot tilaa naiselle, joka kuitenkin loppupeleissä pärjää miestä paremmin, joka asiassa.
3161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kun te ruikuttavat ja itseänsä aiheettomasti ylistävät yhäriäipät olette niin erinomaisia ja ylivertaisia jotka pärjäätte miestä paremmin joka asiassa niin kerroppa luuseri aluksi että miksi ihmeessä ette ole saaneet ajettua asioitanne edes sille mallille että te saisitte olla lapsillenne etävanhempia kun se ero tulee??
Koska teidän yhäriluusereiden mielestä se etäisän osa on niin helvetin upeaa ja kadehdittavaa niin miksi ihmeessä ette ole saaneet itsellenne ajettua tuota ihanaa ja auvoista etän roolia kun kerran pärjäätte miestä paremmin, joka asiassa ;)
Usko muuten ruikuttaja että sinä et todellakaan laita ketään miestä kuriin missään kulmassa! Olit sitten kuinka kännissä hyvänsä ;)
Olisi muuten mukava nähdä tuollainen uhoava yhäriruikuttaja äippä edes työ-elämässä tienaamassa edes sen oman elatuksensa saatika että näkisi tuollaisen ruikuttajan jossain raksalla raudoittajana tai lapioimassa asfalttia tai poraamassa kalliota tai yms. TOSI TYÖSSÄ!
Helppo täällä on sossun kustantaman tietokoneen ja nettiliittymän turvin uhota jostain miesten ajan murtamisesta ja naisen tekemästä jyräyksestä kun todellisuudessa tuollaiselle yhärivässykälle on jo iso saavutus noutaa postiluukusta tipahtanut toimeentulotuki -hakemuksen päätös......
Täällä yhäriruikuttaja voi esittää kuinka "sisukasta" hyvänsä mutta reaali elämässä tuollaisella pullamössöllä menee sormi perseeseen heti kun pitäisi edes saada keitettyä vesi ilman pohjaan polttamista!

Äänestä
  • No mutta ruikuttajakuninkaaseen taisi kolahtaa pahemman kerran :D

    Ettei olisi nyt synkkä totuus ruikkiksesta tullut esiin? Hän on paskapalkkainen duunari, jonka ex-vaimo laittoi kuriin ja nyt ainoa ilo kunkun elämässä on netissä roikkuminen, täällä kun voi kukkoilla miten lystää. Tosielämässä kun tuppaa ruikuttajakunkku kumppaneineen olemaan sitä kastia jolla ei ole varaa elvistellä :D Osanottoni, ruikuttaja, en arvannut että asiasi ovat noin huonosti.

    Äänestä

sun ukkoshan lähti, korjaan sun ukkoshan vietiin koti ovelta jo monta vuotta sitten, joten älä jauha paskaa.....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nainen tässä tänään kirjoitti:

et mies olisi aina se perheen pää. Ei pidä paikkaansa, tai ei ole koskaan pitänytkään. Se on miesten harhainen mielikuva. He haluavat omistaa vaimon ja lapset, ja näin ollen leikkiä istä itsevaltiasta.
Meillä minä olen perheenpää. Minä äiti, ja laitan miehenk uriin joka kulmassa.
Kyllä nainen on sentään vahva ja pätevä. Miesten aika on murrettu ja nyt nainen jyrää. Miehet alistukoot, ja antakaoot tilaa naiselle, joka kuitenkin loppupeleissä pärjää miestä paremmin, joka asiassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu