Hei!
Olemme toista kertaa koittamassa myydä taloamme Pirkanmaan ja Satakunnan rajamailta.
Viimeeksi pari vuotta sitten teimme typerästi ja otimme ensimmäisen välittäjän hommiin, jota kysyimme, sen kummemmin kilpailuttamatta. Asuntokin jäi myymättä, syystä tai toisesta.
Nyt aikeissa on laittaa koti uudelleen myyntiin, mutta tällä kertaa aiomme kilpailuttaa välittäjiä hiema. Eli, jos pyydämme välittäjää tulemaan arvioimaan asuntoamme, sitooko se meidä auttamattomasti heidän palveluihinsa, vai tarvitseeko arvioinnista maksaa, jos emme valitse häntä töihin?
Saa myös suositella hyviä kiinteistövälitysfirmoja, tai yksittäisiä välittäjiä, jos on mielessä =)
Välittäjien kilpailutus - Sastamala
4
548
Vastaukset
- pq
Ei sido, ja ilmaisen arviointikäynnin voi pyytää, jos joku ei siihen suostu se on heidän oma moka. Olen juuri myymässä omaani itse ja heti kun laitoin ilmoituksen, on jo 5 eri välittäjää tarjonnut palveluitaan (ja halunnut vetää rahat välistä)
- rugrats
Kiitos vastauksestasi!
Ihan uteliaisuudesta kysyn, että mikä on paras väylä, jos tahtoo myydä itse asunnon?
Oikotie vai joku muu? rugrats kirjoitti:
Kiitos vastauksestasi!
Ihan uteliaisuudesta kysyn, että mikä on paras väylä, jos tahtoo myydä itse asunnon?
Oikotie vai joku muu?Ei ole mitään muuta toimivaa markkinointikanavaa kuin oikotie, valitettava mutta ainoa totuus. Toisaalta hinta on kohdallaan kun huomioidaan tavoitettujen potentiaalisten ostajien määrä.
Välittäjä_LKV kirjoitti:
Ei ole mitään muuta toimivaa markkinointikanavaa kuin oikotie, valitettava mutta ainoa totuus. Toisaalta hinta on kohdallaan kun huomioidaan tavoitettujen potentiaalisten ostajien määrä.
Välittäjä_LKV kirjoitti
"Ei ole mitään muuta toimivaa markkinointikanavaa kuin oikotie, valitettava mutta ainoa totuus. "
Toisaalta on mielestäni hyvä, että on vain yksi kanava, jossa ilmoitella.
Ostajien ei tarvitse surffailla monella eri nettisivulla löytääkseen asunnon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1956808- 1592006
- 1131668
- 511370
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️551218Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢481074Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu991045Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?6967Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan251934- 41909