Kerrotha myöskin päiväkotiin tämän??
Sillä on todella merkitystä kuten oli adressilla (salaa vanhemmilta) lakialoitteen kumoemisella, tämä on samankaltainen..
http://www.adressit.com/kansanaanestys_vaatimus_suomesta_eun_liittovaltio Löysin tämän listan ja laiton nimeni sen verran tärkeä asia on puolustaa isänmaata edes tässä muodossa ja näyttää värinsä ja olla isänmaallinen joka nyt on lopulisesti myynnissä euro pedolle en halua kumarttaa eu petoa laita nimesi jos koet tärkeäksi ap17:26. Ja hän on tehnyt koko ihmissuvun yhdestä ainoasta asumaan kaikkea maanpiiriä ja on säätänyt heille määrätyt ajat ja heidän asumisensa rajat, 27. että he etsisivät Jumalaa, jos ehkä voisivat hapuilemalla hänet löytää - hänet, joka kuitenkaan ei ole kaukana yhdestäkään meistä; ilm13:8. Ja kaikki maan päällä asuvaiset kumartavat sitä, jokainen, jonka nimi ei ole kirjoitettu teurastetun Karitsan elämänkirjaan, hamasta maailman perustamisesta. Etsin vähän lisätietoa, tässä lainaus finlexin sivulta http://www.finlex.fi/fi/esitykset/he/2010/20100060 Hallituksen esitys Eduskunnalle laiksi Suomen perustuslain muuttamisesta: "Lisäksi perustuslakiin otettaisiin nimenomaiset säännökset Suomen jäsenyydestä Euroopan unionissa ja toimivallan siirrosta kansainväliselle toimielimelle. Kansainvälisten velvoitteiden voimaansaattaminen osoitettaisiin pääsääntöisesti valtioneuvostolle" Itse vasta nyt törmäsin asiaan. Miten on mahdollista muuttaa perustuslakia ilman kansanäänestystä? Onko se edes laillista? Miksi tämä asia ei ole ollut esillä julkisuudessa?
Huom, olisi pitänyt uskoa jo rokotusten yhteydessä, nyt on mahdollisuus vaikuttaa...yrittää ainakin.
http://mirjaleenaisoaho.puheenvuoro.uusisuomi.fi/60626-nyt-pistan-pahojanion-syytamuuten-ei-tule-olemaan-valtakunnassa-kaikki-hyvin
Jos haluatte ajatella lapsiamme, itseänne, levittäkää tätää...
Keskustele eteenpäin...
Vakava asia..
0
238
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1378318Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1047519Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot925706Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,975656Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194830Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1452658Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys612513Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81485Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71444Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa531349