Näin kävi hoidossa, katsokaa!
7
562
Vastaukset
- ==
Tuon ohjelman osallistujista yksikään ei lopettanut.
Sälli kehtaa vongata äidiltään Diapameja...
Säälittävä sekakäyttäjä, joka ei ole (vielä) joutunut pohjamutiinsa.- tuomarisimson777
Mutta sitten kun sattuu käymään niin että joku raitistuu tulemalla uskoon niin ei ole sekään hyvä. Olisitteko te halveksijat valmiita siihen että halveksumanne juoppo raitistuisi mutta sen jälkeen alkaisi julistamaan Evankeliumia Herrasta Jeesuksesta raittiina? Luulen että nämä naiset tällä palstalla jotka halveksuvat juoppoa miestään.. eivät kestäisi sitäkään että miehestä tulisi uskova!
- ====
tuomarisimson777 kirjoitti:
Mutta sitten kun sattuu käymään niin että joku raitistuu tulemalla uskoon niin ei ole sekään hyvä. Olisitteko te halveksijat valmiita siihen että halveksumanne juoppo raitistuisi mutta sen jälkeen alkaisi julistamaan Evankeliumia Herrasta Jeesuksesta raittiina? Luulen että nämä naiset tällä palstalla jotka halveksuvat juoppoa miestään.. eivät kestäisi sitäkään että miehestä tulisi uskova!
Ei raitistumiseen mitään uskoon tuloa tarvita.
Sen tiedän monikymmenvuotisen säännöllisen, ja loppuvuosina päätoimisen juomisen jälkeen, kun lopetin kokonaan. Se on pitänyt yli kaksi vuotta, ja pitää loppuikäni.
Näin vaikka olen täysi ateisti, joka tietää varmaksi vain kuoleman, eikä usko mihinkään.
Parempi tietää.
Pikemminkin se oli raittius-teemainen kesäleiri. Kukaan osallistujista ei ollut todella motivoitunut raitistumaan, vaan tulivat kuin tosi-tv-ohjelmaan, julkisuudenkipeinä. Eikä kukaan raitistunutkaan. Vanha juoppo näki sen jo ohjelman aikana ettei näistä ole; no, parin kohdalla en ollut ihan varma.
- Siinä näkiä.
Näitkö heti senkin, sarja oli käsikirjoitettu, esiintyjät alkoholisoituneita amatöörinäytteliöitä?
- Hah..
Siinä näkiä. kirjoitti:
Näitkö heti senkin, sarja oli käsikirjoitettu, esiintyjät alkoholisoituneita amatöörinäytteliöitä?
ja juu juu.
Lienet niitä salaliittoteoreetikkoja, jotka näkevät salattuja totuuksia ja juonia säätiedotuksissakin.
Kyseiseen ohjelmaan yritettiin värvätä osallistuja tälläkin palstalla.
http://koti.mbnet.fi/roine/salaliitto/foliohattu.php
- kannata mennä
hoitoon, eikä tehdä mitään, kun ei kuitenkaan raitistu??? Juopon pahin painajainenhan on vain se, ettei koskaan enää saisi ottaa huikkaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html2415465Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,584778Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta
Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk173610Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2913328Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699203286Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1823199- 732860
- 652077
- 902016
- 292011