Teneriffa Los Gigantes hotelli Tamaimo Tropical

Reissuripa

Onko kellään tuoretta tietoa kyseisestä paikasta?
Tai hottelli Tamaino Tropical?
Hotellin All Inclusive?
Tuumin tässä jos ottais ensviikolle äkkilähdön...

2

1087

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oltii joulun yli ko.hotellissa 2vk äkkilähdöllä, Finnmatkat. Äkkilähtöhintaan lisätään lentokoneruokailu ja lentokenttäkuljetus. Maksoimme n. 600/hlö.

      Ihan hyvä hotelli. Enemmistö enlantilaisia. Paljon lapsiperheitä. Musiikkia allasalueella päivisin ja diskomusaa iltaisin klo 24.00.

      Emme ottaneet all inclusivea. Kävimme vain kerran syömässä hotellissa. Kohtuullisen hyvät ruuat.Ajankuluksi kävimme kaupoilla ja laitoimme itse ruokaa,kun kerran oli huoneistohotelli.

      Valtavat korkeuserot. Saa kiivetä kohtalaisen jyrkkää mäkeä kilometrin verran tai jos oikaisee,niin 140 rappusta ylös. Kuntoa tarvii olla. Ei liikuntaesteisille.

      Hyviä rantoja ei ole lähellä. Lähin on parin kilometrin päässä ja monen mäen takana. Taas :korkeuserot...

      Vuokrasimme auton neljäksi päiväksi. 200€. Renult 206. Otimme Finnmatkojen toimiston kautta,niin on vakuutukset ja kaikki kunnossa,myös auto.

      Lyhyet matkatkin vievät paljon aikaa serpentiiniteitä kiivetessä ja lasketellessa.

      Netti on kallis hotellissa. Puolet halvempi löytyi mäen päältä linja-utopysäkin kohdalta sivukadulle. Siellä edullinen netti.

      Hinnat suurinpiirtein Suomen hinnoissa. Taksiajelu halpaa. 3:lla eurolla hurrailee hotellin ympäristössä.

      Hyvää matkaa! Toivoo meidän perhe :)

    • Ota äkkilähtö vasta 28.2 ja lähde miun kanssa!! :) Oon lähdössä reissuun kahdeksi viikoksi (israeliin tai kanarialle) ja miulla ei oo ketää kaveria kuka pystyis lähtemään... :)

      Terkuin Naarastypy

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      98
      4842
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3962
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      211
      3860
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2265
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      80
      1987
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1386
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1344
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      170
      1333
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      583
      1253
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1135
    Aihe