Onko kellään tuoretta tietoa kyseisestä paikasta?
Tai hottelli Tamaino Tropical?
Hotellin All Inclusive?
Tuumin tässä jos ottais ensviikolle äkkilähdön...
Teneriffa Los Gigantes hotelli Tamaimo Tropical
2
1005
Vastaukset
Oltii joulun yli ko.hotellissa 2vk äkkilähdöllä, Finnmatkat. Äkkilähtöhintaan lisätään lentokoneruokailu ja lentokenttäkuljetus. Maksoimme n. 600/hlö.
Ihan hyvä hotelli. Enemmistö enlantilaisia. Paljon lapsiperheitä. Musiikkia allasalueella päivisin ja diskomusaa iltaisin klo 24.00.
Emme ottaneet all inclusivea. Kävimme vain kerran syömässä hotellissa. Kohtuullisen hyvät ruuat.Ajankuluksi kävimme kaupoilla ja laitoimme itse ruokaa,kun kerran oli huoneistohotelli.
Valtavat korkeuserot. Saa kiivetä kohtalaisen jyrkkää mäkeä kilometrin verran tai jos oikaisee,niin 140 rappusta ylös. Kuntoa tarvii olla. Ei liikuntaesteisille.
Hyviä rantoja ei ole lähellä. Lähin on parin kilometrin päässä ja monen mäen takana. Taas :korkeuserot...
Vuokrasimme auton neljäksi päiväksi. 200€. Renult 206. Otimme Finnmatkojen toimiston kautta,niin on vakuutukset ja kaikki kunnossa,myös auto.
Lyhyet matkatkin vievät paljon aikaa serpentiiniteitä kiivetessä ja lasketellessa.
Netti on kallis hotellissa. Puolet halvempi löytyi mäen päältä linja-utopysäkin kohdalta sivukadulle. Siellä edullinen netti.
Hinnat suurinpiirtein Suomen hinnoissa. Taksiajelu halpaa. 3:lla eurolla hurrailee hotellin ympäristössä.
Hyvää matkaa! Toivoo meidän perhe :)Ota äkkilähtö vasta 28.2 ja lähde miun kanssa!! :) Oon lähdössä reissuun kahdeksi viikoksi (israeliin tai kanarialle) ja miulla ei oo ketää kaveria kuka pystyis lähtemään... :)
Terkuin Naarastypy
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.4863822Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek152876Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2792168Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4492023Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.841364- 1561281
Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel631148- 801058
- 561029
Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä411028