Mistä saisi tietää näiden kyttien henkilöllisyyden?

kytät...jees?????

7

822

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pistoff

      ja taivaan isä suojelee ketä suojelee... Se taas todettu eilen kun uutisoitiin 14-vuotiaan pojan raiskauksesta Oulussa. Urhoollisesti kaksi aikuista miestä raiskasi ja pahoinpiteli tuon pojan. Ja kaikesta päätellen nuo miehet asuvat maikkulan alueella jtoen heidät kyllä löydetään ja toivon todella hartaasti että löytäjät ovat tuon raiskatun pojan sukulaiset. Kertokoon vaan missä talkoot ovat niin olen paikalla !

      • jjhut

        Maikkulassa asuu muutamia pahoja väkivaltatyyppejä, useita tuomioita takana.


      • sisman
        jjhut kirjoitti:

        Maikkulassa asuu muutamia pahoja väkivaltatyyppejä, useita tuomioita takana.

        näin onkin. Tosin tiedettävästi muista kuin raiskaus rikoksista linnassa istujat ei kovin suopein silmin raiskaajia katso, mikä taas on meille "tavallisille" hyvä juttu. Siellä se viimeistään tulee "rangaistus". Oulu on kuitenkin niin pieni paikka ja maikkulassakin kaikki tietää toisensa joten eiköhän (toivottavasti) tässä puhuta vaan päivistä kun jäävät kiinni. Niin ja jos talkoo ilmoitus tulee messissä ollaan !


    • f43q4g3

      että joku kasvattaa kun ei kotoa ole kasvatusta annettu.
      Olisikohan pojan pitänyt jättää toisen omaisuus rauhaan? Olisikohan pysynyt paremmin voivana?

    • Turpiin vaan

      Nuorisorikollinen oli vaarantanut lukemattomia viattomia ihmisiä kaahailullaan. Hyvä että poliisit antoivat vähän opetusta, sääli että saivat potkut. Linnaan eivät joudu sillä aina voivat sanoa että kriminaali teki vastarintaa!

      Suomessa pitäisi olla sama meininki. Poliisi kurmuuttaisi rosvoja koska tuomioistuimet antavat niin onnettomia tuomioita.

    • Adelmira

      Kyseinen tapaushan sattui Yhdysvalloissa, mikä selittää juttua jo aika pitkälle. Kun ottaa huomioon miten erilaista meno on aavan meren tuolla puolen, ei ole mikään ihme, että näin kävi. Amerikassa on paljon yleisempää, että poliiseja kohti ammutaan tai heidän päälleen yritetään ajaa täysin surutta. Sen vuoksi en ihmettele, että ensin lyödään ja sitten kysellään. Haluan nyt kuitenkin alleviivata, että EN hyväksy poliisin metodeja tässä tapauksessa. 15-vuotias on kuitenkin vasta lapsi. Police brutality, I say.

    • Poliisi käyttää voimaa kunnes rimpuilu loppui ja radoitus saatiin tehtyä. Yksi hyvä keino välttyä on jättää rikokset tekemättä, tuskin kaveria ihan syyttä otettiin kiinni.

      Jos on kokoa ja urheutta poliisin vastustamiseen niin ei se ikä asiaa muuksi muuta. Jos sikailee kuin aikuinen niin saa aikuisen kohtelun.

      NINEL

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      192
      3526
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      12
      3190
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      63
      2499
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      9
      2135
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      41
      1940
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      6
      1868
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      39
      1692
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1581
    9. Mikä kaivatussasi

      kolahti? 💥
      Ikävä
      72
      1133
    10. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      74
      1120
    Aihe