side, Hanay Suite

matkapöhkö

Onko joku ollut Sidessä hotellissa nimeltä: Hanay Suite.

Kokemuksia, onko siisti jne.....

2

592

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kesähessu ja Heluna

      Turkki. Hotelli Hanay Suite. Antalyasta noin 60 km Alanyaan päin. Onko kenelläkään kokemuksia hotellista ja minkälainen paikka on Side. Mitä aktiviteetteja matkalta voi löytyä. Varasimme lähdön 10.8.2013 ja kohta se pitäisi maksaa.

    • Elokuu 2013

      Hotelli on 3 tähden luokitukseen nähden ihan kelpo. Melko pienet huoneet, mutta siisti ja mukava paikka.
      Rannalle päin kävellään oikealle ja suoraan: Kerran mennään ison tien yli ja sitten alkaakin rantaa silmän kantamattomiin. Jos haluaa kävellä Siden keskustaan, niin sinne pääsee myös rannan kautta kävellen vasemmalle päin ja sopivassa kohdassa ylös.

      Bussit menevät myös Siden keskustaan kun lähtee rannalle päin, ja sitten isoa tietä vasemmalle. Paikan nimi on Side Hill, johon pyydetään jäämään kun tullaan bussilla takaisin. Puhun nyt ison tien pysäkistä, en hotellin edessä kulkevasta tiestä.

      Bussit maksavat yleensä 4 liiraa/hlö. Taksit ovat myös edullisia, ja siellä pidetään mittaria päällä. Manavgatiin mennään samalta isolta tieltä vasemmalle päin. Käsi vain pystyy ja kuin pieniä busseja tulee ja kysyy meneekö Manavgatiin. Sinne on sama hinta.

      Pieniä kauppoja on riittävästi. Iso Migros on hotellilta vasemmalle noin puolen kilsan päässä heti ison sairaalan jälkeen.

      Iltaisin järjestetään pari juhlaa ainakin viikossa kesäaikaan, ja silloin voi pitää hauskaa uima-altaan luona baarissa teeman mukaisesti tai sitten olla menemättä. Silloin meteliä kuuluu jonkin verran huoneistoihin, mutta normisetti.
      Parvekkeet ovat suhteellisen pienet.

      Ystävälliistä henkilökuntaa ja siivous toimii. Astioita ei tiskata. Ilmastointi oli sijoitettu ainakin meidän huoneistossa makuuhuoneeseen, eli se puhalsi suoraan sänkyihin päin. Kannattaa jäädyttää huone ensin ja sitten laittaa aika korkealle lämpötilalle puhallus. Kesällä on läkähdyttävän kuumaa mutta ilmastointi auttaa hyvin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860

      Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli
      Maailman menoa
      34
      9208
    2. "Mä elän vieläkin"

      Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn
      Tampere
      27
      3696
    3. Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman

      Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi
      Maailman menoa
      54
      2260
    4. Pate Mustajärvi on kuollut

      Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html
      Maailman menoa
      107
      2090
    5. Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan

      Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on
      Maailman menoa
      17
      1880
    6. Miten ikinä kelpaisin sulle

      Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait
      Ikävä
      12
      1485
    7. Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää

      Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.
      Maailman menoa
      24
      1318
    8. Kuinka kauan vielä

      jaksetaan vastustaa toisiamme?
      Ikävä
      71
      1197
    9. Esko ja Martina viettävät joulua

      Entisen avioparin joulunvietto on ylittänyt IS uutiskynnyksen
      Kotimaiset julkkisjuorut
      168
      906
    10. Millaisia odotuksia ensi vuodelle?

      Itse odotan parempaa taloudellista tasapainoa ja sen aion myös saavuttaa, kun onhan se vain minusta kiinni.
      Sinkut
      159
      833
    Aihe