side, Hanay Suite

matkapöhkö

Onko joku ollut Sidessä hotellissa nimeltä: Hanay Suite.

Kokemuksia, onko siisti jne.....

2

697

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kesähessu ja Heluna

      Turkki. Hotelli Hanay Suite. Antalyasta noin 60 km Alanyaan päin. Onko kenelläkään kokemuksia hotellista ja minkälainen paikka on Side. Mitä aktiviteetteja matkalta voi löytyä. Varasimme lähdön 10.8.2013 ja kohta se pitäisi maksaa.

    • Elokuu 2013

      Hotelli on 3 tähden luokitukseen nähden ihan kelpo. Melko pienet huoneet, mutta siisti ja mukava paikka.
      Rannalle päin kävellään oikealle ja suoraan: Kerran mennään ison tien yli ja sitten alkaakin rantaa silmän kantamattomiin. Jos haluaa kävellä Siden keskustaan, niin sinne pääsee myös rannan kautta kävellen vasemmalle päin ja sopivassa kohdassa ylös.

      Bussit menevät myös Siden keskustaan kun lähtee rannalle päin, ja sitten isoa tietä vasemmalle. Paikan nimi on Side Hill, johon pyydetään jäämään kun tullaan bussilla takaisin. Puhun nyt ison tien pysäkistä, en hotellin edessä kulkevasta tiestä.

      Bussit maksavat yleensä 4 liiraa/hlö. Taksit ovat myös edullisia, ja siellä pidetään mittaria päällä. Manavgatiin mennään samalta isolta tieltä vasemmalle päin. Käsi vain pystyy ja kuin pieniä busseja tulee ja kysyy meneekö Manavgatiin. Sinne on sama hinta.

      Pieniä kauppoja on riittävästi. Iso Migros on hotellilta vasemmalle noin puolen kilsan päässä heti ison sairaalan jälkeen.

      Iltaisin järjestetään pari juhlaa ainakin viikossa kesäaikaan, ja silloin voi pitää hauskaa uima-altaan luona baarissa teeman mukaisesti tai sitten olla menemättä. Silloin meteliä kuuluu jonkin verran huoneistoihin, mutta normisetti.
      Parvekkeet ovat suhteellisen pienet.

      Ystävälliistä henkilökuntaa ja siivous toimii. Astioita ei tiskata. Ilmastointi oli sijoitettu ainakin meidän huoneistossa makuuhuoneeseen, eli se puhalsi suoraan sänkyihin päin. Kannattaa jäädyttää huone ensin ja sitten laittaa aika korkealle lämpötilalle puhallus. Kesällä on läkähdyttävän kuumaa mutta ilmastointi auttaa hyvin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Seksuuaalivinksataneiden toimintaa rahoitetaan valtion varoilla.

      Setan toimintaa rahoitetaan valtionavustuksilla, joilla mm kierretään kouluissa haalimassa alaikäisiä mukaan perverssii
      Maailman menoa
      44
      4696
    2. Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois

      Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie
      Maailman menoa
      130
      4151
    3. Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia

      Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta
      Maailman menoa
      33
      3727
    4. Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!

      Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut
      Maailman menoa
      146
      2729
    5. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      86
      2593
    6. Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?

      Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole
      Maailman menoa
      46
      2548
    7. Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat

      Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom
      Maailman menoa
      13
      2531
    8. Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki

      Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin
      Maailman menoa
      68
      2333
    9. Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa

      ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt
      Maailman menoa
      55
      1977
    10. Abdullah iski Citycenterin vessassa

      Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html
      Maailman menoa
      153
      1824
    Aihe