side, Hanay Suite

matkapöhkö

Onko joku ollut Sidessä hotellissa nimeltä: Hanay Suite.

Kokemuksia, onko siisti jne.....

2

716

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kesähessu ja Heluna

      Turkki. Hotelli Hanay Suite. Antalyasta noin 60 km Alanyaan päin. Onko kenelläkään kokemuksia hotellista ja minkälainen paikka on Side. Mitä aktiviteetteja matkalta voi löytyä. Varasimme lähdön 10.8.2013 ja kohta se pitäisi maksaa.

    • Elokuu 2013

      Hotelli on 3 tähden luokitukseen nähden ihan kelpo. Melko pienet huoneet, mutta siisti ja mukava paikka.
      Rannalle päin kävellään oikealle ja suoraan: Kerran mennään ison tien yli ja sitten alkaakin rantaa silmän kantamattomiin. Jos haluaa kävellä Siden keskustaan, niin sinne pääsee myös rannan kautta kävellen vasemmalle päin ja sopivassa kohdassa ylös.

      Bussit menevät myös Siden keskustaan kun lähtee rannalle päin, ja sitten isoa tietä vasemmalle. Paikan nimi on Side Hill, johon pyydetään jäämään kun tullaan bussilla takaisin. Puhun nyt ison tien pysäkistä, en hotellin edessä kulkevasta tiestä.

      Bussit maksavat yleensä 4 liiraa/hlö. Taksit ovat myös edullisia, ja siellä pidetään mittaria päällä. Manavgatiin mennään samalta isolta tieltä vasemmalle päin. Käsi vain pystyy ja kuin pieniä busseja tulee ja kysyy meneekö Manavgatiin. Sinne on sama hinta.

      Pieniä kauppoja on riittävästi. Iso Migros on hotellilta vasemmalle noin puolen kilsan päässä heti ison sairaalan jälkeen.

      Iltaisin järjestetään pari juhlaa ainakin viikossa kesäaikaan, ja silloin voi pitää hauskaa uima-altaan luona baarissa teeman mukaisesti tai sitten olla menemättä. Silloin meteliä kuuluu jonkin verran huoneistoihin, mutta normisetti.
      Parvekkeet ovat suhteellisen pienet.

      Ystävälliistä henkilökuntaa ja siivous toimii. Astioita ei tiskata. Ilmastointi oli sijoitettu ainakin meidän huoneistossa makuuhuoneeseen, eli se puhalsi suoraan sänkyihin päin. Kannattaa jäädyttää huone ensin ja sitten laittaa aika korkealle lämpötilalle puhallus. Kesällä on läkähdyttävän kuumaa mutta ilmastointi auttaa hyvin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos

      Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks
      Maailman menoa
      79
      5932
    2. Persujen kannatusromahdus ilahduttaa

      Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.
      Maailman menoa
      136
      4369
    3. Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?

      Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää
      Maailman menoa
      115
      3715
    4. Demareissa jo paniikki päällä

      Talouspoliittinen kykenemättömyys repii puolueen kahtia.
      Maailman menoa
      133
      3110
    5. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      173
      2754
    6. En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä

      kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri
      Maailman menoa
      76
      2644
    7. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      5
      2625
    8. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      65
      2506
    9. Pitkän päivän ilta

      Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel
      Ikävä
      124
      2256
    10. Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon

      ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu
      Maailman menoa
      49
      1917
    Aihe