Onko joku ollut Sidessä hotellissa nimeltä: Hanay Suite.
Kokemuksia, onko siisti jne.....
side, Hanay Suite
2
639
Vastaukset
- Kesähessu ja Heluna
Turkki. Hotelli Hanay Suite. Antalyasta noin 60 km Alanyaan päin. Onko kenelläkään kokemuksia hotellista ja minkälainen paikka on Side. Mitä aktiviteetteja matkalta voi löytyä. Varasimme lähdön 10.8.2013 ja kohta se pitäisi maksaa.
- Elokuu 2013
Hotelli on 3 tähden luokitukseen nähden ihan kelpo. Melko pienet huoneet, mutta siisti ja mukava paikka.
Rannalle päin kävellään oikealle ja suoraan: Kerran mennään ison tien yli ja sitten alkaakin rantaa silmän kantamattomiin. Jos haluaa kävellä Siden keskustaan, niin sinne pääsee myös rannan kautta kävellen vasemmalle päin ja sopivassa kohdassa ylös.
Bussit menevät myös Siden keskustaan kun lähtee rannalle päin, ja sitten isoa tietä vasemmalle. Paikan nimi on Side Hill, johon pyydetään jäämään kun tullaan bussilla takaisin. Puhun nyt ison tien pysäkistä, en hotellin edessä kulkevasta tiestä.
Bussit maksavat yleensä 4 liiraa/hlö. Taksit ovat myös edullisia, ja siellä pidetään mittaria päällä. Manavgatiin mennään samalta isolta tieltä vasemmalle päin. Käsi vain pystyy ja kuin pieniä busseja tulee ja kysyy meneekö Manavgatiin. Sinne on sama hinta.
Pieniä kauppoja on riittävästi. Iso Migros on hotellilta vasemmalle noin puolen kilsan päässä heti ison sairaalan jälkeen.
Iltaisin järjestetään pari juhlaa ainakin viikossa kesäaikaan, ja silloin voi pitää hauskaa uima-altaan luona baarissa teeman mukaisesti tai sitten olla menemättä. Silloin meteliä kuuluu jonkin verran huoneistoihin, mutta normisetti.
Parvekkeet ovat suhteellisen pienet.
Ystävälliistä henkilökuntaa ja siivous toimii. Astioita ei tiskata. Ilmastointi oli sijoitettu ainakin meidän huoneistossa makuuhuoneeseen, eli se puhalsi suoraan sänkyihin päin. Kannattaa jäädyttää huone ensin ja sitten laittaa aika korkealle lämpötilalle puhallus. Kesällä on läkähdyttävän kuumaa mutta ilmastointi auttaa hyvin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2757780Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat654477Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur2773794SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden522479Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä11947Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,31552Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr51417- 1061393
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja401302Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.01281