side, Hanay Suite

matkapöhkö

Onko joku ollut Sidessä hotellissa nimeltä: Hanay Suite.

Kokemuksia, onko siisti jne.....

2

663

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kesähessu ja Heluna

      Turkki. Hotelli Hanay Suite. Antalyasta noin 60 km Alanyaan päin. Onko kenelläkään kokemuksia hotellista ja minkälainen paikka on Side. Mitä aktiviteetteja matkalta voi löytyä. Varasimme lähdön 10.8.2013 ja kohta se pitäisi maksaa.

    • Elokuu 2013

      Hotelli on 3 tähden luokitukseen nähden ihan kelpo. Melko pienet huoneet, mutta siisti ja mukava paikka.
      Rannalle päin kävellään oikealle ja suoraan: Kerran mennään ison tien yli ja sitten alkaakin rantaa silmän kantamattomiin. Jos haluaa kävellä Siden keskustaan, niin sinne pääsee myös rannan kautta kävellen vasemmalle päin ja sopivassa kohdassa ylös.

      Bussit menevät myös Siden keskustaan kun lähtee rannalle päin, ja sitten isoa tietä vasemmalle. Paikan nimi on Side Hill, johon pyydetään jäämään kun tullaan bussilla takaisin. Puhun nyt ison tien pysäkistä, en hotellin edessä kulkevasta tiestä.

      Bussit maksavat yleensä 4 liiraa/hlö. Taksit ovat myös edullisia, ja siellä pidetään mittaria päällä. Manavgatiin mennään samalta isolta tieltä vasemmalle päin. Käsi vain pystyy ja kuin pieniä busseja tulee ja kysyy meneekö Manavgatiin. Sinne on sama hinta.

      Pieniä kauppoja on riittävästi. Iso Migros on hotellilta vasemmalle noin puolen kilsan päässä heti ison sairaalan jälkeen.

      Iltaisin järjestetään pari juhlaa ainakin viikossa kesäaikaan, ja silloin voi pitää hauskaa uima-altaan luona baarissa teeman mukaisesti tai sitten olla menemättä. Silloin meteliä kuuluu jonkin verran huoneistoihin, mutta normisetti.
      Parvekkeet ovat suhteellisen pienet.

      Ystävälliistä henkilökuntaa ja siivous toimii. Astioita ei tiskata. Ilmastointi oli sijoitettu ainakin meidän huoneistossa makuuhuoneeseen, eli se puhalsi suoraan sänkyihin päin. Kannattaa jäädyttää huone ensin ja sitten laittaa aika korkealle lämpötilalle puhallus. Kesällä on läkähdyttävän kuumaa mutta ilmastointi auttaa hyvin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      437
      5533
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      174
      3326
    3. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      9
      3294
    4. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      98
      2851
    5. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      71
      2218
    6. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      45
      2174
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      53
      2131
    8. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      91
      1873
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      12
      1601
    10. MTV: Vappu Pimiä lataa yllättävän kommentin Helena Puolakasta: "Eihän Helena Puolakkakaan..."

      Miten Vappu Pimiä pärjäsi mielestäsi MasterChef-tuomarina? Pimiä aloitti MasterChef-tuomarina uudessa pestissä. Nyt Pim
      Tv-sarjat
      17
      1473
    Aihe