Susi hiippaili ruokintapaikalle Hollolassa...

Nyt on susi sitte ilmaantunut näillekkin kulmille...
Mitähän sitä tekis kun hukka tulis vastaan metsäpolulla...

http://www.ess.fi/?article=313530
91019
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Eikös toi ollu jostain riistan ruokintapaikalta eli umpimetsästä?
Onhan possukamerassa ja kotkapaikalla näkynyt myös kaikenlaisia ötököitä.
En usko että on pelkoa, pidä kuiteski känny taskussa ja 112 sitte heti jos näkyy hukkia.
Mukavan turvallisia metsäpolkuja toivottelen.

Äänestä
  • Juu...en osaa ainakaan vielä pelätä tuota hukkaa...se ei ole ihan lähellä meidän ulkoilu maastoja...

    Äänestä

Harmi kun oli tummia kuvia. Mitenköhän kaukana tosta on lähin asutus?

Meidän seuran riistakamera on kuvannut vaan hirviä.

Äänestä
  • Jos tuo on siellä missä luulen, niin siitä on ehkä joku vajaa viisi kilometriä asutukseen.

    Äänestä

  • old_profile_26318 kirjoitti:

    Jos tuo on siellä missä luulen, niin siitä on ehkä joku vajaa viisi kilometriä asutukseen.

    Hyvä, ei siis ihan jonkun takapihalla oo liikkunut.Jos ne ei totu hakemaan ruokaa ihmisten pihoista vaan pysyvät tarpeeksi arkoina ja kiertävät asutut paikat kaukaa ne on sellaisia kuin susien kuuluu ollakin, kunnollisia villieläimiä.

    Äänestä

hieno susihukkanen!! Olisi se mukavaa noihinkin eläimiin luonnossa törmätä! =))

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sikra kirjoitti:

Nyt on susi sitte ilmaantunut näillekkin kulmille...
Mitähän sitä tekis kun hukka tulis vastaan metsäpolulla...

http://www.ess.fi/?article=313530

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu