Olen menossa yksivärisessä kotelomekossa häihin. Kengät ja laukku ovat mustat. Mekossani on lisäksi valkoinen koriste. Voiko vieras käyttää häissä valkoista shaalia/hartiahuivia? Mikään muu väri ei oikein sovi pukuun.
Onko vierailla valkoinen täysin kielletty? Onko satiinimekko liian juhlava iltapäivällä alkaviin häihin?
Häävieraalla VALKOISET asusteet
KukkaKukkaKaunis
1
470
Vastaukset
- Rouva O
Asusi on suurimmaksi osaksi muunvärinen kuin valkoinen, sinua tuskin sekoittaa morsiameen :o) Tällä palstalla on aiemmin käyty keskustelua soveliaasta määrästä valkoista vieraan asussa ja oltu sitä mieltä, että vähemmän kuin puolet on ainakin ok.
Lyhyt satiinimekko kuulostaa oikein sopivalta. Jopa nilkkapituinenkin kävisi päiväjuhliin. Täyspitkän voi säästää iltatilaisuuteen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1063130
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on872435- 241976
Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s221530Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?291490Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää151415- 87922
Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?26917Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai62856Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.
Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois2779