Johan olivat megane-mainoksen eilen Hesariin keksineet. Mainostivat Megane-farkkua TM-testivoittajana, ja vertasivat mainoksessa Golfiin. Ongelma vain on siinä että Golf ei edes tuossa testissä ole ollut ! Ja testattavat autot eivät muutenkaan olleet farkkuja, vaan töpöhäntiä.
Melkoista kuluttaja harhauttamista, koska kaikki tuskin tuota vuoden vanhaa testiä sen paremmin kaivavat esiin.
meauto Bulshitin ME
9
612
Vastaukset
- asdvv
Toihan on siis ihan selvää ostajien kus****sta !
Mitähän kuluttaja-asiamies sanoisi moiseen .- turbooo
Ei mainosmiehilläkään tässä maassa ihan mitätahansa vapauksia ole. Jenkeissähän asia on aina ollut toisin. Suomessa eivät tekaistut tai harhaan johtavat menetelmät ole sallittuja.
Kannattaa varoa.
- vbvxcvv
joo noita autoliikkeitä riittää kaikenlaisia. Pitää varoa ettei haksahda helppoon. Aika pirun harhaan johtavaa tollanen. Mainos muuten löytyy myös nettisivuilta.
TM 13/1999 :D mukana oli kyllä Golfikin mutta ja neljänneksi.
- fdsaddas
juu tuota -99 testiä eivät sentään mainostaneet.
- ghfgdh
Näköjään muutkin Renault-liikkeet käyttävät tuota samaa surkeaa mainosta.
- toyoeno
komee auto tuo megane
jos megane voittaa TM testissä WAG konsernin pelit ja varsinkin Tojon. Ja eihän järjestys mihinkään muuttuisi coupe muuttuu farkuksi.
- gdfgf
siis JOS voittaisi ! Sellaista testiä ei tosiaan TM:ssä viime vuonna ollut.
Samalla tavalla voisivat mainostaa että "megane kestää vertailun mm. Rolls Royce Phantomiin."
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843232
- 751291
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1771220Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401030Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103971Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310932- 43849
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78835Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124825- 95817