Pyörällä välimerelle

Pyörällä välimerelle

Kysyn Euroopan leirintä alueista onko tietoo esim:Saksa Ranska Espanja sektorilta ?Voiko jokamiehen oikeudella telttailla onko kokemuksia kellään.Missähän hintaluokassa siel pyöritään.Löytyisiköhän jonkinmoista kuvastoa jne..

2

430

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Chardonnay 2010

      Viime kesänä pyöräilin Mosel-joen rantamilla reilun viikon ja nukuin leirintäalueilla koko ajan. Tuo on turistialuetta ja niinpä leirintäpaikkojakin oli tiheästi. Hinnat taisi olla siinä 10 - 12 euroa / yö yhdeltä hengeltä ja teltalta. Muistan, että halvin yö oli Ranskan puolella ja maksoi alle 7 euroa... eli edullista on joka tapauksessa.

      Aika monihan kyllä on asuntovaunulla, -autolla tai isolla huvilateltalla liikkeellä pöytäkalustoineen yms., mutta kyllä sinne pyörä ja kevyt teltta -systeemilläkin sopi sekaan. Leirintäalueilla on telttoja aika tiheästi, mutta pääosin kyllä oli hyvä, tasainen nurmipohja ja usein lähellä joenrantaa.

      Lämmin suihku piti aika usein maksaa poleteilla erikseen tai joskus lunasta panttimaksua vastaan erillinen avain pesutiloihin. Leirintäalueen vastaanotosta sai yleensä illalla tilata aamuksi tuoreet sämpylät.

      Lähden varmaan ensi kesänäkin Saksaan, oli kaunista ja mukavaa siellä. Runsaasti kahviloita ja terasseja reitin varrella. Toki tuo Mosel on varmaan pyöräilijän unelmakohde. Kannattaa mennä sitä kautta, jos reitille osuu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      179
      1742
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      109
      913
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      745
    4. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      107
      734
    5. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      207
      664
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      133
      628
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      51
      585
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      51
      562
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      19
      558
    10. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      546
    Aihe