Dna vedätys
Good bye Dna
4287
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
meininki
Pitää vissiin tehdä sama temppu. Simmikortti palasille, kännykkä vesiämpäriin ja video youtubeen. Niin olen kyseisen puljun touhuun kyllästynyt.
Minulla on tuo sama puhelin ja ostin ihan käteisellä, kun ei ole mitään järkeä ostaa noin halpaa puhelinta kytkyllä! :D Tuo, joka tuossa videossa on, niin ei voi olla kaikki kotona jos noin halvan puhelimen hankkii kytkyllä ja ylipäätänsä tuollaisia sopimuspaskoja :D
Meitä dna:n vedättämiä tuntuu olevan paljon. Tehdään joku joukkohaaste ko. yritystä vastaan. Omassa elämässä ollut niin paljon sairastapauksia ym., että ei ole jaksanut puuttua vedätykseen ajoissa. 800-1300 €:n laskus maksettu maksusuunnitelmien avulla. Puhelinerittelyjä ei saa ko. firmasta, palvelupuhelimiin soitettu jopa 11 h kuussa, että pahasti huijattu (sis. soneran palvelupuhelut, 118-palvelu jne). 118-palveluunkin mukamas 2,5 h kuussa...Ei ikinä! Pettynyt olen todella, ja nyt, kun olen lukenut muiden kertomuksia, olen varma, että täysi vedätys päällä. Yksin kukaan ei voi mitään, mutta porukalla voimme nousta ko. lafkaa vastaan... Auttakaa! Monet tonnit mennyt huijarifirmaan sinisilmäisyyden takia! Viedään tämä asia yhdessä eteenpäin! Heti suostuvat maksusuunnitelman tekoon kyllä, mutta jos maksuvaikeuksia sittenkin, on edessä ulosotto ym. uhkaukset. Mitä voisimme tehdä yhdessä kaikkien huijattujen hyväksi? Itse olen ollut jo yhteydessä kuluttajansuojaan ja tänään soitin Tiuraniemelle, joka kuitenkin tavattavissa vasta maanantaina... Olen varmasti saamassa tuhansia euroja, ja tämän lisäksi, hyvä, jos huijarit saadaan kiinni ja pulju kumoon! Kehuvat vain, että hyvin menee, asiakkaita riittää ja laajennus edessä Helsinkiin! Estetään tämä yhdessä! Kiitos kaikille ja vastatkaa ideoin, mitä tehdä? Porukka on voimaa!