http://www.oxpaha.fi/
" Oxpaha ei ole vielä lähettänyt tilaajilleen salasanoja. Tähän on kaksi pätevää syytä, eli siitä ei kannata huolestua."
Malttia, malttia - nyt malttia ja kieli keskellä suuta. Tuntuuko tutulta?
"Jos tilaajana koet, että olet maksanut jostain, mitä et ole saanut se on ymmärrettävää. Mutta se ei ole aivan totta."
Ja taas malttia, kohta avautuu, ihan kohta.
Tuntuuko taas tutulta?
Ja näin sitä talleroa taas viedään, kuinkahan monetta kertaa jälleen kerran. Ja näitä lapsia minun pitäisi varjella lyömästä varvastaan kiveen. Kannattaakohan tämä?
" Oxpaha ei ole vielä lähettänyt tilaajilleen salasanoja. Tähän on kaksi pätevää syytä, eli siitä ei kannata huolestua."
Malttia, malttia - nyt malttia ja kieli keskellä suuta. Tuntuuko tutulta?
"Jos tilaajana koet, että olet maksanut jostain, mitä et ole saanut se on ymmärrettävää. Mutta se ei ole aivan totta."
Ja taas malttia, kohta avautuu, ihan kohta.
Tuntuuko taas tutulta?
Ja näin sitä talleroa taas viedään, kuinkahan monetta kertaa jälleen kerran. Ja näitä lapsia minun pitäisi varjella lyömästä varvastaan kiveen. Kannattaakohan tämä?
Vastaukset 9
Vanhimmat
"...salasanojen syöttöön on mennyt luvattoman paljon enemmän aikaa kuin osasimme arvioida"
Vittu mitä paskaa, ei kai kukaan mitään salasanoja käsin minnekään syötä! Kertoo kyllä niin millä tasolla mennään, kun selitykset pakahduttavat 8-vuotiaankin nauruun!
> "...salasanojen syöttöön on mennyt luvattoman paljon enemmän aikaa kuin osasimme arvioida"
>
> Vittu mitä paskaa, ei kai kukaan mitään salasanoja käsin minnekään syötä! Kertoo kyllä niin millä
> tasolla mennään, kun selitykset pakahduttavat 8-vuotiaankin nauruun!
Onkspahalla on optimisesti arvoiden yhteensä ehkä muuta kymmenen maksanuuta tilaajaa. Vaikka niiden salasanat lähettäisi käsin sähköpostilla ja homman antaisi 8-vuotiaan tehtäväksi, niin tuskin siltikään siinä kovin montaa tuntia suttaantuisi.
Onkspahan nettisaitti on sellaista tuubaa, että itseä ei edes kiinnostaisi saada ilmaiseksi onkspahan nettisivujen salasanaa.
Vai miten houkettelevana otsikoina tuollaisia pidätte:
"Onko järkevää astrologiaa olemassa?"
"Pikkujoulut Peurungassa"
"Netti TV:n avajaiset; Hannu Kailajärven haastattelu."
"Muistatko Pudasjärven ufot?"
"Salaliitoissa puhuttaa WTC tornien kohtalo. Onko räjäytyksistä todisteita?"
"Synnyttäkö pankit rahaa? Vai mistä sitä oikein tulee?"
Em. moskaa saat lukea internetistä tutustumishintaan 74,00 euroa/ 12kk (norm. 85,00 e/12kk). Hah hah!
Oxpaha ei ole ponzi. Ei varmasti ole. Eikä mikään muukaan talousrikos.
"Toinen syy on myyntimme, joka toivoo, että saisi tilaajakuntaa laajemmaksi ennen kuin sivut suljetaan."
Sivut täytyisi pitää avoimina, että niitä voi markkinoida ja tulevat asiakkaat voivat tutkia syöttiä. Toisaalta sivut pitäisi laittaa käyttäjätunnarin taakse, jotta niitä ei luettaisi ilmaiseksi. Ja silloin asiakkaiden tulo lakkaa.
Ja mitä tehdä niille, jotka ovat jo sivun käytöstä maksaneet. Eihän tässä jää muuta mahdollisuutta kuin hokea, että malttia, malttia.
Mielenkiintoinen kysymys on, onko maksanutta asiakasta petetty? Muut saa ilmaiseksi sitä, mistä maksanut asiakas on maksanut. Toisaalta myös maksanut asiakas saa sitä, mistä maksu on maksettu.
Onko se petos, jos naapurin Pena saa ilmaiseksi, vaikka minun pitää maksaa samalle vosulle? Siinäpä kysymys.
kohta aukeaa, viimeistään 20.3
Oxpahan sivujen sisältö on sellainen, että paljon parempaa lukemista netistä löytyy ilmaiseksi käytännössä rajattomasti. Vaikea ymmärtää miksi joku maksaisi sellaisesta sisällöstä kun parempaa sisältöä saa maksutta.
Oxpahan pisneksiä tuskin yhtään auttaa se, että sivusto tunkee heti alusta lähtien sivut täyteen Wincapita sontaa ja kirjoittelee aiheesta rosvoja mielistellen. Kohderyhmänä se 600 wincapita rosvoa on kyllä aika epätoivoisen pieni ja vielä haasteellisemmaksi asian tekee se, että keskiverto wc-sponssi on sellaisella tasolla, että mitään yksisivuista sarjakuvaa pidempää hän edes jaksaa lukea. WC-jutut vievät lopunkin uskottavuuden sivustolta.
Kovin pitkäikäistä viritelmää en jaksa oxpahasta odottaa. Ihme on jo tämän vuoden lopussa sivusto on vielä pystyssä.
kuitenkin se on uskottavin kolmesta kovasta EOK, Columbo, onkspaha.
uskottavin on kuitenkin käräjäoikeus, sitten HO ha lopuksi Ho.