Vääntäiskö joku rautalangasta,mikä siinä muuttuu,kun en löydä tietoa mistään.
Vai iskenkö itelle koivutapin sinne mistä jätettä tulee;)
jätevesiasetus
7
537
Vastaukset
- hölökynkölökyn,
Parast kun olemme niin ettemme ole kuulleet koko asiasta yhtään mitään.
Kyllä ne käy sanomassa jos jotain on tehtävä. - montavuotta
jos et ole pohjavesialueella tai tönös vesistön rannassa lähellä rantaa
- tonkija
Kyllä se Huttu-Juntunen tai joku muu päällikkö käy katsastamassa, mihin paskasi mökillä valuu. Ottaa varmaan mukaan kansanedustaja Kyllösen, joka nuuskii, onko kakka mennyt varmaan oikeaan tuuttiin.
Joten rauha maalla. Paskantonkijat tulkoot perässä. Minä en laita yhtään kaioa enkä allasta. - 6+2=8,5
tonkija kirjoitti:
Kyllä se Huttu-Juntunen tai joku muu päällikkö käy katsastamassa, mihin paskasi mökillä valuu. Ottaa varmaan mukaan kansanedustaja Kyllösen, joka nuuskii, onko kakka mennyt varmaan oikeaan tuuttiin.
Joten rauha maalla. Paskantonkijat tulkoot perässä. Minä en laita yhtään kaioa enkä allasta.samaa mieltä,ja ainahan voi sanoa että käy naapurissa paskalla....:)
- mökinrähjä
kun ei ole sähköjä ollenkaan laittanna korpeen
- quis
Rantarakennusten omistajille tulossa tiukennuksia, jätevesien käsittelystä rannoilla.
- 6474654
Laita
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1252651
Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau562117Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.241701- 1291518
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3641288- 681283
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?711200- 891055
- 90979
- 127920