LG pyykinpesukoneen tyhjennysohjelma

pipsa***

onko kenelläkään LG:n 7kg suoravetopyykinpesukonetta, malli F1468QDP? jos on ni oletteko löytäneet siitä jonkun salakoodin, jolla koneen saa tyhjennettyä vedestä?

käyttöpaneelissa ei ole tyhjennysohjelmaa, ohjekirjastakaan ei tietoa löydy. tyhmiä oltiin kun ei tätä hoksattu konetta valitessa!

ohjekirjan mukaan suunnilleen kaikki ongelmat tulee ratkasta pysäyttämällä kone ja asettemalla pyykki tasaisemmin koneeseen. mutta mitenkäs teet tämän jos vesiä ei saa koneesta pois. tasapainontunnistus toimii liian hyvin, kone junnaa ja junnaa tuntitolkulla jos pyykit epätasasesti. ei siis lähde linkoamaan.

5

12304

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • --

      ...laittaa kone virtanapista käyntiin ja valitsematta mitään ohjelmaa sen kummemmin painele linkousnappula "ei-linkousta" -kohtaan. Ja sitten Play.

      Onnistuuko? Näin toimii meillä, eri malli toki.

      • Anonyymi

        Kiitos. Hyvä neuvo. Auttoi ikuisen ongelman kanssa kun pesee isoa täkkiä niin jää jumittaan tossa lopussa, kun painoohjelma on niin tarkka. Ihme, ettei tätä ole missään ohjeissa neuvottu🌹


    • Eräs_ohjetta_kokeullut

      Onnistuu

    • Toinenkokeilija

      Toimii myös LG 12 kg mallin F1495BDS kanssa. Kiitokset vinkistä ja pyyhkeitä käyttöohjeen laatijalle.

    • 710

      Kaikissa pesukoneissa pitäisi olla alhaalla letku josta altaan saa tyhjäksi poistamalla letkun päästä tulppa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      26
      3038
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1487
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      76
      1073
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      140
      998
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      45
      921
    6. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      61
      882
    7. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      45
      858
    8. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      171
      842
    9. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      42
      826
    10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

      Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
      Sinkut
      135
      746
    Aihe