Niin siellä Kanariansaarilla, kuin täällä kotimaassakin juhliville Kanariansaarten ystäville! Kyllä aurinko ja kohtuullinen lämpö ovat ratkaisevan tärkeitä ihmisen elämässä. Kaikki muu riesa ja eripura pitäisi unohtaa!
Siis juhlikaa siististi ja hyvällä tunnelmalla!
HYVÄÄ YSTÄVÄNPÄIVÄÄ!
6
449
Vastaukset 6
- ookkekara
samoin.
- lovisa-mummo
kaikille niin Suomessa kuin täällä lämpimässä (21 astetta)Kanarialla.
- basura
Oli mukava tavata 10 muuta Kanarian ystävää. Iltapäivä vierähti yllättävän nopeasti mukavan keskustelun ym. merkeissä.
Erityiset kiitokset Vilpereille järjestelyistä ja cavasta.
Vastakin osallistun, jos satun olemaan paikkaseudulla samaan aikaan.
Säät vaihtelivat melkoisesti neljän viikon aikana. Aluksi oli hellettä ja yllättävänkin tyyntä. Runsaan viikon kuluttua tuuli kääntyi ja alkoi jopa myrskytä ja hieman satoikin. Iltaisin oli välillä todella viileää.
Sitten taas loppua mkohden lämpeni. Tosin mielestäni illat olivat aiempia vuosia viileämpiä.
Ystävänpäiväterveiset kaikille Granin ystäville!!! - Perässä tullaan
Hei,
kiva kuulla Loviisa-mummostakin. Olen jo pitkään ihmetellyt mihin olet hävinnyt.
Hyvää Ystävän päivää kaikille!
Ingelsiin 18.3. - don luis
Perässä tullaan kirjoitti:
Hei,
kiva kuulla Loviisa-mummostakin. Olen jo pitkään ihmetellyt mihin olet hävinnyt.
Hyvää Ystävän päivää kaikille!
Ingelsiin 18.3.kun on sama lähtöpäivä.air finland kuskaa porukan lämpimään.inglesissä on silloin yleensä mainiot kelit. niin ja hyvää ystävien päivää kaikille,varsinkin provokirjoittajille,he jos ketkä tarvitsevat ystäviä.
- Perässä tullaan
don luis kirjoitti:
kun on sama lähtöpäivä.air finland kuskaa porukan lämpimään.inglesissä on silloin yleensä mainiot kelit. niin ja hyvää ystävien päivää kaikille,varsinkin provokirjoittajille,he jos ketkä tarvitsevat ystäviä.
Heips,
nähdään vaan. Hienoa päästä lämpöön hetkeksi täältä pakkasista.
Provoja täällä riittää, muttei välitetä heistä. Minusta ainakin kiva kuulla Inglesin tapahtumista vaikka viikottain.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.361479- 78975
Miten yksi ihminen
Voi kolahtaa näin kovaa? Saada ajatukset vallattua näin totaalisesti? Taidan oikeasti tarvita ammattiapua tämän kanssa,42883P*skimmat palstalaiset kautta aikojen äänestys
Nyt kaikki peliin, ilman parasta, ei ole p*skinta! Muistetaan mainita myös ne piileskelevät pirulaiset! 🤓201836Työttömiä suomalaisia ei saa töihin
Ei hakemuksen hakemusta suomalaisilta ammattilaisilta, Piti sitten filippiiniläisiä palkata. https://www.is.fi/talouss315789- 55784
Olet lihonut kuin pullataikina
Olet lihonut kuin pullataikina. Et ole yhtä kaunis kuin aikaisemmin. Oletko ryyppäämässä käynnyt joka ilta?40708- 94672
Kyllä on ihmisillä paha olla
Harmi, kun se pitää kipata toisten niskaan. Noh, huhuhan kertoo, että koko palsta on menossa kiinni. Pitäneekö paikkan127594- 52556
