fysioterapia

voisiko joku joka tietää kertoa hieman fysioterapian pääsykokeista (amk)????
kokeessa selvitetään kehon hallintaa, liikkeen havannointia, fyysisiä kunto-ominaisuuksia yyms... että miten noita siel sit selvitetään???
Vastaa
ite haen kuopion savoniaan, mut muualtakin kokemuksia ois kiva tietää... voi sit varautua :)
1318
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

savoniassa oli viime vuonna kirjallisen osuuden (ongelmanratkaisu, matikka, tiivistelmä, psykologiset testit, soveltuvuustestit) lisäks liikuntatesti, jossa tanssittiin musiikin tahdissa (improvisaatiota) varmaan 10 minuuttia. lisäks käveltiin, juostiin, laukattiin ym ym ringissä, tanssittiin ripaskaa (jos osattiin) ja jokainen ohjas muille jonkun liikkeen. hiton hauska päivä ja sai paljon uusia tuttuja!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huih kirjoitti:

voisiko joku joka tietää kertoa hieman fysioterapian pääsykokeista (amk)????
kokeessa selvitetään kehon hallintaa, liikkeen havannointia, fyysisiä kunto-ominaisuuksia yyms... että miten noita siel sit selvitetään???
Vastaa
ite haen kuopion savoniaan, mut muualtakin kokemuksia ois kiva tietää... voi sit varautua :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu