Meidän koiralla on jatkuva kortisonilääkitys ja näin olleen pissaa normaalia enemmän. Voiko koiralle laittaa vaipat siksi aikaa kun joutuu olemaan päivän yksin kun olen töissä? Joka päivä kotiin tullessani on lattialla lätäkkö =(
Koiralle vaipat
pissaliisa99
3399
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tuskin se niistä vaipoista kärsisi vaikka ne laitatkin. Toinen juttu voi olla, että pysyvätkö ne päällä jos koira ei halua niitä pitää. Totuta koira pikkuhiljaa niihin vaippoihin silloin kun olet itse paikalla. Ensivaippana voisi olla joku kevyt rätti. Siirry raskaampaan versioon pikkuhiljaa.
Se on onneksi narttukoira ja hyvin pitää juoksujen aikana housuja, mutta en tiedä riittäiskö jos niihin laittais suojan. Mutta koitan housuvaippaa ja jos ei toimi niin pitää keksiä jotain muuta
sterilisaatiosta johtuva ajoittainen pissan karkailu joka yleensä ilmenee talvisin kun koira on haukkaillut lunta. Sellaisina päivinä laitan sille juoksusuojan ja sinne sisään ihan ihmisille tehdyn yösiteen. Yleensä kun pissi karkaa , suurin osa jää vaippaan.