Näkyy tuo Hämeen-sanomat laittaneen jo verkkosivunsakin maksuperiaatteella toimivaksi, niin tulla pätkähti mieleen, että mistäpä saataisiin hyvä sanomalehti tänne hämeeseen? Hyvä olisi sellainen, jossa olis paikallispitäjien asiaa ja vaikkapa ilmainen verkkolehti, kuten alussa oli tuo pilattu Hämeen-sanomakin.
Että jos joku nyt tuntee halua perustaa uuden lehden meille taviksille tänne hämeeseen, niin tervetuloa. Kohtuu kk. maksulla voisin vaikka tilata.
Joteskin on kurkkua myöten täynnä näitä poliittisperusteisia julkaisuja ja niiden riistomaksuja.
Mistä Kanta-Hämeelle uusi sanomalehti?
5
408
Vastaukset
- paljon lukeva
maksullisuus on yksi tapa karkottaa lukijoita. Tiedän monia jotka ovat tilanneet lehden kun ovat lukeneet pitemmän ajan ilmaisverkkolehtiä. Siinä pystyy vertailemaan hyvin mikä lehti miellyttää ja tulee sitten valinta sen mukaan.
Maksullisuus, rekisteröinnit ym. kontrolli, on myös eräs tapa estää sananvapautta.- tilaaja maksaa
Eihän sitä sanomalehteäkään voi ilman rahaa tehdä. Jostain pitää saada palkat maksettua toimittajille ja muille lehdentekijöille.
Verkkolehdetkin ovat muuttuneet vähitellen maksullisiksi, eihän ilmaiseksi niistä voi lukea kuin muutaman jutun.
- fdert
Hämeenlinnassa on olemassa lehtimafia etkös sitä tiedä?
- blikkenslager
kaleva? iltalehti?
nuo kaksihan maakunnan asioista on ennenkin uutisoinut päiviä ennen häsaa. iltalehden nyt vielä ymmärtää, mutta että joku pohjoisen kaleva..
mutta onnea vain hämeen sanomille. toivotaan että päiviä vanhat uutiset käy kaupaksi.
ihan nokkela bisnesidea kieltämättä. - luku 1
Forssa ja Loimaa voisi tehdä oman sanoman missä ois lounais-hämeen asioita ja varsinais-suomesta Loimaan seudun asioita tulisi monta uutta kuntaa mukaan ja asiaakin olisi missä ei puhuttaisi pelkästä hämeenlinnasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työsuhdepyörän veroetu poistuu
Hallituksen veropoliittisen Riihen uutisia: Mitä ilmeisimmin 1.1.2026 alkaen työsuhdepyörän kuukausiveloitus maksetaan2858012Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."
Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka612207Pakko tulla tänne
jälleen kertomaan kuinka mahtava ja ihmeellinen sekä parhaalla tavalla hämmentävä nainen olet. En ikinä tule kyllästymää451505Työhuonevähennys poistuu etätyöntekijöiltä
Hyvä. Vituttaa muutenkin etätyöntekijät. Ei se tietokoneen naputtelu mitään työtä ole.1611379Hävettää muuttaa Haapavedelle.
Joudun töiden vuoksi muuttamaan Haapavedelle, kun työpaikkani siirtyi sinne. Nyt olen joutunut pakkaamaan kamoja toisaal651317Tietenkin täällä
Kunnan kyseenalainen maine kasvaa taas , joku huijannut monen vuoden ajan peltotukia vilpillisin keinoin.201083Katseestasi näin
Silmissäsi syttyi hiljainen tuli, Se ei polttanut, vaan muistutti, että olin ennenkin elänyt sinun rinnallasi, jossain a621029Toinen kuva mikä susta on jäänyt on
tietynlainen saamattomuus ja laiskuus. Sellaineen narsistinen laiskanpuoleisuus. Palvelkaa ja tehkää.38962- 75961
GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad?
GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad? Tänään jännittävä finaalilähetys24896