Explorer oletussivu

Miten oletussivun saa vaihdettua "pysyvästi".
Työkalut / internetasetukset ja sieltä sivun tiedon muuttaminen ei tunnu auttavan vaan aina yksi ei toivottu kotisivu tulee avaussivuksi.

Koneessa on muuten toinenkin ongelma, tulee herja runtime error 216 0e000000 tai jotakin sinneppäin.
2711
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

, joka automaattisesti vaihtaa sen määrätyn sivun selaimeesi. Tarvitset siivousohjelmia tuon ongelman poistamiseksi ja niitä sekä käyttöohjeita löydät osoitteesta:
http://koti.mbnet.fi/pattaya1/

Siivosin tänään yhden w98:n ja menihän siinä muutama tunti.
Ehkäisyyn tulevia murheita vastaan on hyvä keino olla käyttämättä InternetExploreria. Opera, Mozilla Firefox ja Mozilla 1.7 ovat parempia vaihtoehtoja. Niissä ei tunneta moisia kaappareita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


otto kirjoitti:

Miten oletussivun saa vaihdettua "pysyvästi".
Työkalut / internetasetukset ja sieltä sivun tiedon muuttaminen ei tunnu auttavan vaan aina yksi ei toivottu kotisivu tulee avaussivuksi.

Koneessa on muuten toinenkin ongelma, tulee herja runtime error 216 0e000000 tai jotakin sinneppäin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu