Onko kellään kokemuksia Eftalia Villagesta ja vielä parempi jos joku olisi ollut kyseisessä hotellissa huhtikuun alussa. Olisi mukava kuulla kokemuksia esim. onko kaikki altaat/liukumäet auki kyseisenä ajankohtana, millainen ruoka (allinclusive), kaikki tieto on tervetullutta.
Kiitos vastanneille!
Kiitos vastanneille!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hei, millaista siellä oli, ollaan menossa tyttäreni kanssa nyt huhtikuussa 2012.
Me oltiin viime huhtikuussa viikko ja ollaan nyt menossa kahdeksi viikoksi. Paikka on siis lehmäpeltojen välissä, mutta ei haitannut ainakaan meitä ;)
Dolmus-bussilla Alanyaan pari euroa, taksillakin pääsee, mutta kun bensa kalliimpaa kuin täällä niin ihmeen halpoja nekin.
Eftalia Village oli ruokatarjonnaltaan erittäin hyvä! Väkisin paino nousi vaikka yritinkin viihtyä enempi salaattipöydän tarjonnassa. Eihän jälkiruokia voinut kokonaan kiertää.
Säästä ei voi olla etukäteen varma, meillä oli 19. päivä sateinen, mutta saunoimme hotellilla ja nukuimme kunnon päiväunet. Seuraavat päivät olivatkin aivan ok.
Mielestäni siis hinta/laatusuhde todella hyvä ko. hotellissa. Lapsille ja lapsenmielisille on myös useita vesiliukumäkiä, sekä "oma" ranta jossa myös tarjoilu kuuluu all inclusive-matkailijoille.
Hyviä matkoja kaikille!
Keskellä ei mitään, muuten hieno hotelli.
Keskellä ei mitään käy meille, halutaan vaan rentoutua, tyttö tykkää uimisesta ja mä syömisestä. Millaista iltaohjelmaa oli, entä hamam?
Nyt on viikon loma Turkin auringossa ohi. Hotelli oli vallan mukava, altaan laatat todellakin tosi liukkaita.
Ruokaa oli tarjolla riittävästi, kummallista ettei turkkilaisesta hotellista saa turkkilaista kahvia.
Nazarin oppaat eivät olleet täysin perillä hotellin käytännöistä. Huone oli tilava kahdelle aikuiselle ja lapselle. Ilta- ja lasten ohjelma oli ikävä kyllä saksaksi.
Hamam oli ihan ookoo, hintaan 20 euroa pesu kuorintoineen ja savinaamio kasvoille.
Lähellä hotellia oli Avsallar-niminen kylä jossa oli ihan tarpeeksi ostettavaa meille, ei tarvinnut Alanyaan lähteä. Toista kertaa ei all-inclusive lomalle lähdetä, eikä missään tapauksessa sesongin aikana, nytkin alkoi tull a liikaa ihmisiä hotellille, iltaisin melu oli aika paha.