Onko kellään kokemuksia Eftalia Villagesta ja vielä parempi jos joku olisi ollut kyseisessä hotellissa huhtikuun alussa. Olisi mukava kuulla kokemuksia esim. onko kaikki altaat/liukumäet auki kyseisenä ajankohtana, millainen ruoka (allinclusive), kaikki tieto on tervetullutta.
Kiitos vastanneille!
Eftalia Village (huhtikuussa)
5
776
Vastaukset
- smlb
Hei, millaista siellä oli, ollaan menossa tyttäreni kanssa nyt huhtikuussa 2012.
- ++++Huisku
Me oltiin viime huhtikuussa viikko ja ollaan nyt menossa kahdeksi viikoksi. Paikka on siis lehmäpeltojen välissä, mutta ei haitannut ainakaan meitä ;)
Dolmus-bussilla Alanyaan pari euroa, taksillakin pääsee, mutta kun bensa kalliimpaa kuin täällä niin ihmeen halpoja nekin.
Eftalia Village oli ruokatarjonnaltaan erittäin hyvä! Väkisin paino nousi vaikka yritinkin viihtyä enempi salaattipöydän tarjonnassa. Eihän jälkiruokia voinut kokonaan kiertää.
Säästä ei voi olla etukäteen varma, meillä oli 19. päivä sateinen, mutta saunoimme hotellilla ja nukuimme kunnon päiväunet. Seuraavat päivät olivatkin aivan ok.
Mielestäni siis hinta/laatusuhde todella hyvä ko. hotellissa. Lapsille ja lapsenmielisille on myös useita vesiliukumäkiä, sekä "oma" ranta jossa myös tarjoilu kuuluu all inclusive-matkailijoille.
Hyviä matkoja kaikille!
- noooh
Keskellä ei mitään, muuten hieno hotelli.
- smlb
Keskellä ei mitään käy meille, halutaan vaan rentoutua, tyttö tykkää uimisesta ja mä syömisestä. Millaista iltaohjelmaa oli, entä hamam?
- smlb
smlb kirjoitti:
Keskellä ei mitään käy meille, halutaan vaan rentoutua, tyttö tykkää uimisesta ja mä syömisestä. Millaista iltaohjelmaa oli, entä hamam?
Nyt on viikon loma Turkin auringossa ohi. Hotelli oli vallan mukava, altaan laatat todellakin tosi liukkaita.
Ruokaa oli tarjolla riittävästi, kummallista ettei turkkilaisesta hotellista saa turkkilaista kahvia.
Nazarin oppaat eivät olleet täysin perillä hotellin käytännöistä. Huone oli tilava kahdelle aikuiselle ja lapselle. Ilta- ja lasten ohjelma oli ikävä kyllä saksaksi.
Hamam oli ihan ookoo, hintaan 20 euroa pesu kuorintoineen ja savinaamio kasvoille.
Lähellä hotellia oli Avsallar-niminen kylä jossa oli ihan tarpeeksi ostettavaa meille, ei tarvinnut Alanyaan lähteä. Toista kertaa ei all-inclusive lomalle lähdetä, eikä missään tapauksessa sesongin aikana, nytkin alkoi tull a liikaa ihmisiä hotellille, iltaisin melu oli aika paha.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksköhän mä oon tuolla
Joskus antanut ymmärtää että olisin sun rinnoista pelkästään kiinnostunut 😂😁🤭 ja sä säikähdit että koskisin ilman lup324691Aamu on aina iltaa viisaampi.
Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene152648Ihana on nähdä edes ohimennen
Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su642533Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt
Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko252455- 321837
Saattaisimme olla yhdessä
Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla321641Se meidän sydänyhteys
Oli ihanaa. Oltiin samankaltaisia sieluja ja tunnettiin voimakasta vetovoimaa ja yhteenkuuluvuutta. Voisiko se löytyä vi731496Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?601428- 661304
- 821241