Ei voi kuin nauraa!:D

sakuborzoi

Jahas, saku-borzoi vahinkoa koskeva "massapostaukseni" taisi sitten häiritä jotakuta niin paljon, että ilmoitti sääntörikkomuksesta ylläpidolle. :)

No juu... mutta kiitokset asiallisille vastaajille, kun en voi aloittamissani ketjuissa kiittää. :D

3

440

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ddrtyiku7o

      Typerää oli tuollaisesta massapostituksesta jonkun huomauttaa. Mutta älä välitä täällä noita riittää. Hyviä jatkoja sinulle vahinkoja voi sattua..luulenpa että pennuista kehkeytyy mitä mielenkiintoisempia pentuja että älä pelkää turhaan. :)

    • yks sellainen vaan

      ettei palstalla olis samat säännöt kaikille...
      Kyllä kait se yksikin ketju olis riittänyt, sinullekin.

      • sakuborzoi

        Joillekin ihmisille säännöt ovat olemassa sääntöjen vuoksi. Luulen, että tuonkin säännön TARKOITUS on estää laittamasta massapostijulistuksia, joihin ei odotetakaan vastauksia, ei torpedoida keskustelua.

        No joo, mutta minähän olenkin ihminen, joka myös kävelee päin punaisia silloin, kun autoja ei tule (eikä lapsia näkemässä, sillä lapsien maailmahan on mustavalkoinen ja sääntöjen heille pitääkin olla ehdottomia). :D

        Mukavaa kevättä kaikille, niin pikkusieluisille kuin avarasieluisillekin tasapuolisesti. Mukavat naurut tästä sai :D ja kiitos siitä, olikin mieli maassa tuon vahingon vuoksi. Mutta eiköhän tässä klaarata.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      68
      8893
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      154
      5574
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      127
      5016
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      13
      3874
    5. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      85
      3470
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      53
      3369
    7. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      38
      2719
    8. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2681
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      40
      2619
    10. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      24
      1737
    Aihe