Liian pliisu laulu. Eurooppa ohittaa sen ilman pisteitä.
Paradise Oskar
Tahvo,.
16330
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ei jää vaille pisteitä, veikkaan!
Ottamatta kantaa euroviisumenestykseen, mutta minun suosikkini pitkästä aikaa voitti. Tasaväkisenä pisteistä taisteli Saara Aalto. Minusta siinä Paradise Oskarin ballaadissa oli jotain irlantilaista.
Se hieman askarruttaa se iso lava ja siinä poika ja kitara. Aina oleme kuitenkin väärin menestyksemme arvanneet. Mukavaa viihdettä kuitenkin, josta mie tykkään.
ja toivoisin hänen menemään omana itsenään sinne,
ei hirviönaamaria päähän eikä mitään räjähdystä tai muuta valtavaa.
Sen kun laulaa ja on oma itsensä.
Jos ei voita , ei se haittaa!
Tykkäsin P Oskarin laulelmasta, ihan kuunneltava juttu melodinen, vaikka ei mitään jäänyt mieleen.
Vuosia sitten oli samantyyppisiä laulelmia voittivat ja tuli hyvin suosittuja.
Irlannilla ainakin joskus vastaavan tyyppinen, mies joka lauloi ja soitteli pianoa.
Tänään kuulin ensimmäistä kertaa ja ihmettelin että oliko tuo sitten se kaikkein paras biisi. Minusta se oli niin mitätön etten edes kiinnittänyt siihen huomiota, kun lopussa sanottiin laulajan nimi ja tajusin että se olikin euviisujen laulu niin hämmästyin.
Englannissa puolet elämääni asuneena ja en saanut selvää laulajan sanoistaankaan.
Kyllä tätä laulajaa ei voi verrata viime vuoden romaani tango kuninkaan ääneen.
Miksi meidän suomalaiset eivät pysty parempaan?
joka tuollaisella laululla suureen maailmaan lähetetään.
Nuorelle pojalle, täällä kotimaassa. Lisää hänelle esiintymisiä, ja potkua uralle, tästä eteenpäin. Mutta en usko, että euroviisuihin on mitään asiaa. Ei tipu pojoja Suomelle, mutta ompahan tuohon jo opittu. Mikähän siinä tosiaan on, että miksi meillä suomalaisilla ei svengaa? Ollaanko niin tosikoita? Pitäis oppia vähän revittelemään!
mutta ei mene läpi tuolla suurella areenalla. Rohkea poika, kun uskaltautuu tuollaiseen koettelemukseen.
Toivottelen kuitenkin onnea pojalle, hyvä yritys. No, eihän sitä tiedä, ihmeitä voi sattua.
Lordi voitti ainoana Suomesta, mutta en voi vieläkään katsoa tuota esitystä, mielestäni melko iljettävä.
epätoivoisesti kuten Hanna Pakarinen aikoinaa! Tämä on hyvä,
mutta arvostelullanne voitte herkän pojan pilata.
Tukekaa häntä! Antakaa tukenne!
Rentous ja rauha! Ihmisten tuki! Muuten laulu ei onnistu.
minkä kohteeksi joutuvat.
Minun valintani ehkä olisi ollut Saara Aalto, koska hänen esityksensä oli jotenkin "iso" ja ammattimainen, suuurelle lavalle sopiva performanssi. Miinuspuolena siinä oli se, että tuskin uppoaa miehiin, koska laulun sanoma on jotenkin lälly ja esityskin vetoaa pikkuprinsessoihin parhaiten. Ihana ääni vain Saaralla on, olisi hyvä edustaja todella. Tuli mieleen musikaali, joka lieneekin Saaralle tuttu juttu. Laulussa on tarttuva ja kaunis melodia.
Oscar on mielestäni myös hyvä maamme edustajaksi ja näillä nyt mennään, pulinat pois! Soma poika, jolla hyvä lauluääni ja selvästi monipuolista musikaalisuutta. Hänen laulunsa on pieni, mutta siinä on mieleen tarttuva melodia. Jos hän osaa "pitää hauskaa", kuten hän itse sanoo, jännittämättä liikaa myös Saksassa loppukilpailuissa, niin saattaa saada mukavastikin ääniä. Joskus pieni on kaunista! Joskus ihan kauneinta. Alexin esitys oli ihanan rento ja mutkaton, toivottavasti myös sama rentous pysyy.
mutta näin nyt kävi.
Surkea laulu ja vielä surkeampi esittäjä. Finland: zero poing!
Oskari vois esittää tuon lastentarhassa. Sen kanssa sopis esim: "Aa aa Heikki,
kissa se langoilla leikki..." Tulisi meidän vanhainkotiin laulamaan. Me voitais
taputtaa sille.
MInä taas pidän tuosta Oscarin laulusta; se on melodinen ja tulen joka kerta hyvälle tuulelle kuullessani esityksen ja poikahan on hurjan charmantti.
Vaikea vain sanoa, miten hän pärjää Euroviisuissa? Siellä voi tänä vuonna olla trendinä näyttävä ja kansaan menevä lavashow hakusessa - joskus joku on voittanut kyllä ihan ballaadityyppisellä esityksellä. Oscarin esitys on hyvä, joten ihan jännä nähdä laulu suurella lavalla. Mutta pidetään peukkuja!
Voi voi, kuuntelin taas nyt kolmatta kertaa ja otin drinkin ennen laulua että loytäisin jotakin hyvää siitä kun monet täällä kehuvat.
Söpö poika mutta minuun laulu ei tehoa eikä tee mitään. Valitan ja tunnen surua että Suomi lähettää tuollasen laulun.
Toivottavasti olen aivan vääässä.