Tuntematon ovella

Pelokas asuja

Kuka nykyisin uskaltaa edes avata ovea tuntemattomalle henkilölle ? Joka päivä saa lukea kauhukertomuksia ryöstöistä ja raiskauksista. Olen yksin asuva nainen enkä avaa ovea tuntemattomalle edes päiväsaikaan varsinkaan miespuoliselle rimpauttelijalle . Minulla on tv muttei digiboxia. Saa tarkastaja soitella ovikelloa vaikka joka vuosi tarkistuskäynneilä mutta ovi ei aukea.

2

560

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sama...

      juttu minulla, en uskalla avata ovea, koska en tiedä kuka siellä on. Mutta tuo ovisilmä on aika hyvä keksintö, että näkis kuka siellä ovella nyt sitten on.

      • oskp

        ovisilmäkamera on myös kätevä, voi laittaa siitä tallennuksen koneelle liiketunnitusohjelmalla. kerrostalokäytössä vaan laiton, koska porraskäytävä luetaan kuulemma kotirauhan piiriin kuuluvaksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      101
      5470
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      85
      4779
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      139
      4732
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      367
      2159
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      103
      1897
    6. 102
      1693
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      257
      1538
    8. 369
      1282
    9. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      59
      1111
    10. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      200
      1040
    Aihe