Varokaa tätä työpaikkaa

Että niin tuolla

PBI Research Institute. Täällä suomenkielisiä sorretaan ja raskaanaolevat erotetaan. Sain kuulla tutulta niiden touhusta. Palkkaavat vain suomenruotsalaisia sinne töihin ja suomalaisia väheksytään.
Myöskään perhe-elämää ei katsota hyvällä. Onneksi tuttu pääsi siitä paikasta eroon. Näyttävät vaan hakevan näköjään taas uusia työntekijöitä, joten olkaapa varuillanne.

8

3381

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PBI research

      Huonoja kokemuksia myös PBI Research Institutesta. ÄLKÄÄ MENKÖ SINNE TÖIHIN!!! Rehellisyys ei kuulu heidän arvoihinsa. Kyseenalaistan paikan luotettavuuden konsulttiyrityksenä.

      • Varokaa

        Vain huonoja kokemuksia! Maksavat vain minimipalkkan. EN SUOSITTELE!!!


      • FN
        Varokaa kirjoitti:

        Vain huonoja kokemuksia! Maksavat vain minimipalkkan. EN SUOSITTELE!!!

        Siellä näyttää taas olevan business contoroller -positio auki.. onko tietoa tästä teehtävästä?


    • näin täälläkin

      Juu täällä kans huonoa kokemusta kyseisestä firmasta! Työajat ihan hirveitä eikä arvosteta yhtään mitään. Itse tein ylitöitä paljon ja silti oli liian vähän. Onneksi pääsin eroon siitä läävästä! En suosittele kenellekään.

    • LKV4

      CL-YHTIÖPALVELU OY AIVAN PERSEESTÄ.

    • ex-PBIian

      Kehotan työnhakijoita välttämään tätä paikkaa ja älkää edes kepillä koskeko heidän tarjoamiin työsopimuksiin.

      Toisaalta, suosittelen heitä lämpimästi jos etsitte paikan missä voit tehdä paljon ylityötä ilman korvausta etkä toivo työnantajalta mitään muuta kuin suorasukaista ryöpytystä työtehostasi. Otathan mielelläsi myös työt kotiin, tai jos ei ole työtä mitä viedä niin käytäthän vapaa-aikasi tuottavasti esim. alan tietokirjallisuuden itseopiskelun parissa. Näillä eväillä työnantaja puristaa sinusta kaiken mehun irti, minimi vaivalla. Mutta hei; it's all for the greater good.

    • kikkihiiripelle

      epäpätevät johtajat, huono palkka ja naurettava toiminta
      magnus niminen johtaja on oikea perssläpi, just sayin

    • Uol

      Kamala, kamala työpaikka. Kiertäkää kaukaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      153
      7522
    2. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      130
      5189
    3. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      43
      2670
    4. Koska mennään retkeilemään?

      pusi pusi 😗
      Ikävä
      263
      2283
    5. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      81
      2218
    6. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      67
      2078
    7. Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota

      Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v
      Maailman menoa
      566
      2047
    8. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      56
      1110
    9. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      291
      1077
    10. Laittaisin whatsuppissa viestin

      Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.
      Ikävä
      66
      1055
    Aihe